13 kg těžká záchranná podkova – to jako fakt?

Foto: facebook.com/usafeglobal

Nedávno jsme psali o různých nápadech, jak zachraňovat tonoucí. Při tom jsme zmínili, že ono to staré dobré záchranu kolo, i dnes běžnější podkova, mají různá omezení. Váha, možnosti rychlého použití, dosah kam je lze dohodit, což se ještě může komplikovat tím, že na palubě zůstane jen jeden člověk. Nad tím se zamýšleli u U Safe a vymysleli podkovu, co vypadá jako zkažené záchranné kolo a váží 13 kilo. Jenže za něj dostali cenu!

Celý fór je v tom, že U Safe je záchranný dron. Umístěný je na zábradlí ve specializovaném držáku s indukčním napájením a v případě nouze se jen hodí do vody. Pak se ovládá na dálku jednou rukou malým joystickem. Dosah ovládání má být až po hranici viditelnosti. Posádka lodě, a to i v případě, že na palubě zůstane jen jeden člověk, může jednou rukou držet kormidlo a druhou navést U Safe k MOBíkovy a následně jej dopravit k lodi.

Výrobce uvádí rychlost zařízení 8 uzlů a dobu provozu 30 minout. Elektromotory se zapouzdřenými vrtulemi jsou instalovány v koncích ramen. Rozměry jsou 100 x 80 x 20 centimetrů. K dispozici je ve dvou barevných verzích (žlutá a červená). Sice se nám nepodařilo dohledat cenu, ale kopie a napodobeniny už jsou na Alibabě za 1.800 až 6.500 USD za kus. Zařízení získalo cenu pro nejlepší jachtařské vybavení Dame Award za rok 2020. 

Těšíme se, až tu podkovu někde uvidíme na živo!

Více na: usafe-global.com


AKCE DO KONCE DUBNA. 30% SLEVA NA ZÁSADNÍ JACHTAŘSKOU KNIHU JACHTING V BOUŘÍCH
(990,- 693 Kč, ušetříte 297 )

KLIKEJTE ZDE