Boat Expo 2013

Od čtvrtka 21.11. do neděle 24.11. 2013 se v Praze na Výstavišti Holešovice koná každoroční výstava lodí a vodních sportů Boat Expo 2013. V levém křídle Průmyslového paláce Holešovice najdete veletrh lodní, v pravém křídle pak výstavu Moderní rybář.

Akce na výstavě:

V sobotu 23.11. budete mít možnost zúčastnit se přednášky Petra Ondráčka, která se bude konat v levém křídle paláce 12:00- 13:30. Petr Ondráček bude k příležitosti vydání své knihy Sám čtyřmi oceány vyprávět o své sólo nonstop plavbě kolem světa, kterou jsme minulý rok zde, na Kráse jachtingu, průběžně sledovali. Petrovi e-maily, které z plavby posílal domů, si můžete prohlédnout ZDElander_sam4oceany_fin. Zároveň budete mít možnost si knihu koupit u stánku vydavatelství IFP Publishing a rovnou si ji od Petra Ondráčka nechat podepsat.

Hned poté navazuje od 13:30 do 14:00 křest nové knihy Velká kniha umění jachtingu, kterou pokřtí náš významný jachtař David Křížek. I zde bude možnost získat Davidům podpis do knihy, kterou si rovnou můžete koupit v našem stánku IFP Publishing.ESS_3D_CESKY_cut

V sobotu od 15:00 bude pódium patřit Pepovi Dvorskému, kapitánovi slavné české brigy La Grace, který bude vyprávět strhující příběh o tom, jak se La Grace prodrala z písečného hrobu před pláží Marbella až na stupeň nejvyšší v prestižním závodě plnoplachetních  lodí Tall Ship Race 2013.

plachetnice-la-grace-1891013-02_denik-380
Vítězství La Grace, které nikdo nečekal.

Mimo přednášky si budete moci prohlédnout dřevěnou loď jménem Miamiti, která bude stát hned vedle pódia a která byla předobrazem lodi La Grace. Právě na Miamiti se zkoušely výrobní postupy a technologie, které pak byly použity při stavbě La Grace.

Miamiti

Setkání:

V pátek 22.11. od 18:00 se bude v hospůdce Pražan  nedaleko výstaviště Holešovice v salónku v prvním patře konat setkání přátel lodí Sachmet a Meret. Pár kapitánů povypráví o zajímavých plavbách 2013, uvidíte fotografie z plachtění v Řecku a dozvíte se i plány na příští rok. Více informací naleznete na webu Sachmetsail

Na stejném místě (salónek v prvním patře restaurace Pražan) se po skončení výstavy v sobotu 23.11. od 18:30 bude také  konat neoficiální sraz s Pepou Dvorským a přáteli La Grace. Takže pokud máte chuť si s Pepou popovídat nebo jen tak posedět u dobrého piva, jste srdečně zváni. 

Tímto vás jménem naší redakce Krásy jachtingu zveme na výstavu Boat Expo 2013 a doufáme, že se vám bude líbit.

Redakce