Boomerang na Baltu: Poslední plavba sezóny 2022

Vláďa Krška píše:

Tak letošní poslední plavba Boomerangu se zdařila na velkou jedničku.

Poslední etapa Sassnitz – Swinoujszcie proběhla v klídku, jako celá plavba, s třešničkou na dortu. Vypluli jsme v 19h, ještě v bezvětří, páč už jsem to nevydržel, čekat. Foukat začalo kolem 20h, zadobok 7Kt, takže jsme vytáhli genu a hlavní. Kolem 22h to lehlo, nastartovali jsme motor a nechali hlavní. Vítr nebyl žádný nebo slaboučký a motal se ze všech stran. Kolem půlnoci začalo zase foukat 8Kt, ale už předobok, jak byla předpověď. Do Swinoujszcie už jsme dopluli na plachty.

Při vplouvání do naší domovské mariny přišla ona třešnička na dortu, přístav za naši nepřítomnosti zamrzl. Pro Boomerang žádný problém, na posledních metrech jsme si zahráli na ledoborec a šťastně přistáli na našem zimovišti, před recepcí. Myslím, že posádka byla z plavby nadšená, stejně jako já.

Příští rok podnikne Boomerang etapovou plavbu kolem Evropy do Středozemního moře a některé etapy už jsou obsazené. Kdo s námi chce plout, tak neváhejte a ozvěte se co nejdříve. Boomerangova dobrodružství, a naše plavby, můžete sledovat na jirizindulka.com
jachtarka.cz

Hezké vánoce a šťastný Nový rok z Boomerangu

Hombre