Co je malé, to je milé!

Radost na vodě

Na letošní výstavě For Boat měla Českou premiéru nová plachetnice Mini 230. Jedná se o nejmenší jednoposádkovou závodní i turistickou plachetnici určenou nejen pro děti ale i pro dospělé jachtaře. Jak napovídá název, není to plachetnice největší. Její délka je 2,3 metru, šířka 1,2 metru a hmotnost celé vystrojené lodě 35 kg.

Mini 230 je vymyšlena a postavena hlavně pro zábavu. „Pilot“ v ní sedí nezvykle čelem ke směru plavby takřka na dně, nohy natažené do přídě. Kormidlo ovládá „knyplem“ umístěným mezi nohama a otěže kosatky i hlavní plachty má před sebou na střeše „kajuty“.

Díky své šířce (více než polovina délky trupu) a modernímu tvaru trupu je jachta velice stabilní. Balast vytváří i hmotnost jachtaře. Plocha plachet není velká, jen 3 m2, ale k svižné jízdě stačí. Tím, že jachtař sedí velice nízko a má oči těsně nad hladinou, je iluze rychlosti lodi dokonalá a zážitek z plavby velice silný.

Díky své obratnosti nepotřebuje Mini 230 velkou vodní plochu a dá se s ní plout na jakékoliv vodní ploše, řece i rybníku. Ani transport není náročný. Lze ji převážet na střeše i malého automobilu a uskladnit ji lze třeba „na stojato“ ve sklepě nebo garáži.

Je samozřejmé, že na ni nepotřebujete žádný průkaz, ani registraci, ale pravidla plavby se naučte ve vlastním zájmu!

V případě, že s Mini 230 budou plout děti, je možné ji doplnit vyjímatelným balastem pro zvýšení stability.

Je možné s ní pořádat regaty a klubové závody, ale hlavně si s Mini 230 užijete spoustu zábavy!

Technické údaje:

Celková délka 2,3 m
Šířka 1,2 m
Délka stěžně 3,0 m
Plocha plachet 3,0 m
Ponor 0,6 m
Hmotnost kompletní lodě 35 kg
Hmotnost jachtaře do 140 kg
Věk jachtaře od 10 do 120 let

Další informace najdete na www.mini230.cz