Do větru s Krásou: Epizoda č. 13 – Lucie Schürerová, v Řecku nikdy nevíte, co vás potká

Lucka Schürerová, řečená Sachmet, je naší kamarádkou již spoustu let. Poprvé jsme se potkali u jejího velkého příběhu, kdy doma v Čechách se vším sekla a vydala se do Holandska koupit si lodičku. Pokřtila ji Sachmet a pak na ní obeplula Evropu, aby zakotvila v Řecku. Počátek tohoto příběhu jsme zachytili na stránkách Krásy pod názvem Jak si učitelka do Holandska pro lodičku jela a celou epickou plavbu pak pod tagem Sachmet kolem Evropy. Obojí doporučuji, je to stále velmi inspirativní čtení.

Lucky příběhy se táhne nejen stránkami Krásy jako červená nit, ale i našimi životy, mým a Skipřenčiným. S Luckou S. jsme pořídili naši první mořskou plachetnici Meret, dostali se do Skotska k RYA zkouškám,  s Lucií a Sachmet a pak Meret jsme zažili spousty dobrodružství. Ty nejkrásnější a nejdobrodružnější jsou zachyceny na Kráse jachtingu, nebo dokonce v některých z našich knih. A některé na svou publikaci teprve čekají.

Poslední pět let se Lucka S. společně se svým manželem Honzou a synkem Danem vyskytují v řeckém Korfosu v Saronském zálivu, kde založili takové komunitní jachtařské centrum Faros (Maják), kde půjčují pár lodí, čepují pivo, grilují maso a poskytují ubytování jachtařům, kteří zrovna skončili nebo začínají dovolenou na lodi.

A právě do Korfosu jsme letos zapluli s Gaiou a udělali s Luckou jeden díl našeho podcastu Do větru. A tady je. Tak přeji hezký poslech.

Najdete nás:


Jachtařské knihy najdete na: https://www.ifp-publishing.cz/

Terky akce a další věci jsou na: https://www.tetris-sailing.cz/