Finále tipovací soutěže Vendée Globe!

Louis Burton Foto: facebook.com/VendeeGlobe/photos

Soutěžící Vendée Globe překročili rovník. V bezvětří rovníkových tišin je vedoucí skupina devíti lodí v rozmezí 350 námořních mil a vše je otevřené. K radosti fanoušků, organizátorů a sponzorů tu takto těsné závody ještě nebyly a nikdo nemá nic jisté. Závodníci i lodě jsou unaveni a v nejbližších dnech se bude rozhodovat, kdo se první dostane do silných větrů severního atlantiku. Čtenáři Krásy jachtingu mohou znovu tipovat, tentokrát celkového vítěze v posledním kole naší soutěže a tři nejlepší získají knihu z nakladatelství IFP publishing.

Mapa ve středu dopoledne ukazovala v čele Charlieho Dalin ale jen proto že zohledňuje vzdálenost od cíle. 220 mil severozápadně od něj byl Louis Burton sázející na možnost, že první opustí oblasti slabého větru a za cenu delší trasy získá rychlost v severním Atlantiku –  “sveze” se v silnějším větru od východního pobřeží USA.

Boris Herrmann Foto: facebook.com/VendeeGlobe/photos

Za nimi je Thomas Ruyant, který má podobně jako Dalin hendikep poškozeného foilu a Boris Herrmann, který může nakonec těžit z trpělivého přístupu. Němec nemá zatím výrazné technické omezení a do cíle si veze 6 hodinový bonus za ztrátu během záchrany Kevina Escoffier.

Čas k dobru mají ještě Jean le Cam (16 hodin 15 minut) a Yannick Bestaven (10 hodin 15 minut). Bestaven byl dlouho v čele, ale nakonec se propadl na 4-5 místo. Limitují ho různé poškození, které mu znemožňují použít některé plachty. V čele najdeme ještě Giancarla Pedoteho a Damiena Seguina, který jede nejen na staré lodi bez foilů, ale je znevýhodněn i tím, že se narodil bez ruky. Závodníkům přejeme co nejbezpečnější konec závodů a vám štěstí při tipování. Tipovací fomulář najdete zde