Islámští teroristé unesli německý pár u Filipínských ostrovů

Ač si to většina z nás neuvědomuje, pirátství na moři je stále aktuální hrozbou. Už to sice nejsou piráti s dřevěnou nohou, páskou přes oko a papouškem na rameni, ale o to jsou nebezpečnější. Jsou to ozbrojení teroristé požadující výkupné schopni mučit či i zabít. Jen málo lidí přežilo zajetí těmito piráty…

Henrike Dielen

Největší nebezpečí hrozí v oblasti Karibiku, Afriky anebo Indonésie. A právě tam padli do zajetí islámských teroristů Henrike Dielen a její manžel Stefan pocházející z Německa. A co se vlastně stalo?

Henrike a Stefan se plavili po celém světě společně celých 22 let. Ale v dubnu 2014 je u filipínského ostrova Palawan unesla teroristická skupina Abu Sayyaf. Únosci ponechali loď osudu a jachtařský pár odvezli na neznámý ostrov do džungle. A tím začala šestiměsíční noční můra…

Šest měsíců hrůzy, násilí a strachu o život. Teroristé je bili, vyhrožovali zabitím a požadovali výkupné po Německé vládě. Sama Henrike přiznává, že byla přesvědčena, že tam zemřou. Nejednou odvedli Stefana pryč a řekli jí, že nechtějí, aby viděla, co s ním budou dělat. Henrike pak strávila dny a noci v obrovském strachu o život svého manžela, dokud ho únosci nepřivedli zmučeného zpět. Byl v hrozném psychickém i fyzickém stavu.

Po šesti měsících, v říjnu 2014, byli propuštěni. Vyrovnat se ale s takovýmto zážitkem je téměř nemožné. Henrike se rozhodla, že sepíše celý jejich příběh jako varování před reálným hrozícím nebezpečím a její kniha vyšla v roce 2016 v Německu. Letos na podzim 2017 vychází kniha i v českém překladu pod titulem Muka v ráji – v zajetí islámských teroristů. (IFP Publishing) Objednat můžete ZDE, včetně získání slevového kódu 20%.

Zajímavější ale je, že se podařilo s paní Henrike Dielen domluvit, aby se zúčastnila křtu české verze své knihy zde v Praze, a to 7. prosince v Neoluxoru na Václavském náměstí, a hned den na to bude odpovídat na otázky na každoročním srazu ČANY.

Tak pokud si knihu zakoupíte, budete mít možnost si ji od paní Dielen nechat podepsat!