Jachtaři uneseni islámskými teroristy

Více jak dvacet let se spolu plavili po mořích a oceánech. Více jak dvacet let obývali svou milovanou plachetnici a žili svůj vysněný život. A pak to všechno skončilo.

Henrike a Stefan se plavili kolem světa a v dubnu roku 2014 kotvili v malebné části Filipín u ostrova Palawan, označované do té doby jako bezpečná oblast. Náhle k nim přirazil člun s několika muži, kteří tvrdili, že jsou policisté. Ale nebyli to policisté. Byli to únosci.

Jejich následujících strastiplných šest měsíců a také zázračnou záchranu, ve kterou už vůbec nedoufali, popsala Henrike Dielen v knize Muka v ráji. V knize, které letos na podzim vyšla česky v jachtařské edici nakladatelství IFP Publishing.

Kniha je dramatickým příběhem unesené dvojice přeživající s únosci v džungli za nám nepředstavitelných podmínek, a také oslavou vůle k životu a naděje lidského ducha, který se nevzdává.

Byla jsem přesvědčená, že umřeme. Neviděla jsem už jinou cestu. Ale i přes tu všechnu hrůzu a utrpení jsem si říkala: Měli jsme v životě štěstí. Měli jsme jeden druhého a viděli jsme ta nejkrásnější místa na planetě.

Chcete-li získat knihu s podpisem autorky, přijdťe v čtvrtek 7.prosince do pražského Paláce knih Luxor, Václavské náměstí 41, kde bude kniha za přítomnosti autorky pokřtěna. Začátek je v 17:00. Po křtu pak můžete pani Dielen položit libovolné otázky.

POZOR! Pokud si knihu objednáte přes náš eshop, můžete si ji na křtu vyzvednout. Stačí u objednávky zvolit „osobní odběr“ a do informace pro prodejce napsat KŘEST.

A to nejlepší nakonec – v našemo eshopu si knihu můžete až do čtvrtka objednat o 20% levněji. Stači použit kód DIEL92518423.

Tak doražte, rádi vás uvidíme!

Redakce Krásy jachtingu a IFP Publishing