Jachtařský simulátor nejen pro zimní absťák

Jako začínající jachtař jsem se pídil, zda neexistují nějaké možnosti, jak trénovat na suchu. Narazil jsem na nový simulátor eSail.

Běží jak na Windows tak na Macu (MacOS), využívá platformu Steam, kde ho lze také zakoupit. Jedná se opravdu o plnohodnotný simulátor, ne počítačovou hru. Velmi mi v mých začátcích pomohl; trénovat drily, pochopit souvislosti (jak vypadá halza bez přitaženého ráhna, že topenanta má důležitou roli).

Co simulátor poskytuje: Máte loď se dvěma námořníky, celé chování je velmi realistické. K dispozici je mapa, navigační přístroje, GPS. Začátečník využije řadu tutoriálů, od vytahování plachet, trimu, refování, kotvení v marině či na kotvě a dalších jachtařských dovedností a drilů. Pro ty, co chtějí závodit je k dispozici několik typů závodů ať na motor či plachty. Poslední možností je volná plavba. 

Loď se plaví ve virtuálním místě Shearwater, jehož mapa je samozřejmě na navigačním stolku. Abychom se neplavili bez cíle je v rámci volné platby je možné hledat POI (Point of Interest), odměnou po nasbírání prvních 12 je získat další mapu a možnost se plavit v dalších oblastech. 

Vývojáři simulátor neustále vylepšují. Nyní přibyla nástavba MOB, jak trénink, tak náhodné MOB při volné plavbě. V čase psaní byla vánoční sleva, takže simulátor samotný stál 17,99 EUR a nástavba MOB 7,99 EUR. 

Stránky simulátoru: sailyachtsimulator.com

Link na obchod Steam: store.steampowered.com/search/?term=esail

Na youtube lze najít další ukázky: