Jachting na Netflixu II.

Black Sails - veselé vánoce v Karibiku

V první části seriálu o filmech na Netflixu byly tématem nepříjemnosti spojené s bojem o život v mořském prostředí, případně s bojem o život mořského prostředí. Ve druhé části výběru filmů a seriálů nepřekvapím. Bude pokračovat boj o život. Až na jednu výjimku, kde hrozí hlavně přemíra alkoholu a kokainu, dojde řada i na oblíbený žánr pirátský a samozřejmě budou taky žraloci!

Bellow Deck. Pokud jste milionář začátečník a chcete vědět co vás čeká na charter dovolené za miliony (ceny týdne na lodích v seriálu začínají na 150 000 Euro), jak se chovat, kde jsou hranice důstojnosti, kolik šikany vydrží posádka… Seriál pro vás! Pokud jste mladý/á a hledáte práci snů, cesty kolem světa, plavby na krásných lodích a od promocí na fildě chcete být mistr světa v leštění chromu. Seriál pro vás!

Piráti

Captain Phillips. Starší z nás si vzpomenou. Je to už dávno, ale věřte nevěřte, byla doba, kdy jsme si denně četli o somálských pirátech, únosech lodí, sjednávání, výkupném až přišli námořnictva globálního severu, aby námořní dopravu u Afrického rohu ochránili a nám tak zůstaly jen popkulturní obrazy. Ten hollywoodský je rekonstrukcí skutečného únosu kapitána Phillipse z lodi Alabama. Hraje Tom Hanks v režii mistra řemesla akčního thrilleru Paula Greengrase.

Black Sails. Tohle je Game of Thrones na moři. Trochu telenovelové, ale dívat se to dá. Piráti a pirátky jsou  zašpinění, otrhaní, ale jinak pohlední modelové a modelíny. Pokud potřebujete umořit volných 44 hodin, tak s piráty příjemně uběhnou a nahradí i praskání dřeva v krbu – praskáním kostí… 

Red Sea Diving Resort. Nejzajímavější na filmu je, že se to fakt stalo. Mossad si opravdu pořídil hotel s potápěčským programem na břehu Rudého moře, aby evakuoval etiopské židy na útěku a je zajímavé vidět, jak jak to možná probíhalo. Kvalitně obsazeno “áčkovými” herci v čele s Kapitánem Amerika to bohužel ztrácí dech v dramatických momentech a po shlédnutí zmizí z paměti jako gumové čluny ve tmě …

Shark Movies

Čelisti. Dva tóny hrůzy. Čtete správně dva tóny, ne dvě tuny, i když žralok modravý může mít i tyto parametry. Zde chci připomenout hlavně hudbu, která funguje sama o sobě. Film kolem ní je pak hlavně kvalitní retro a připomínka, že pro napětí netřeba stále větší počítačové paryby, ale pomalé budování strachu, náznaky a poznávání postav, které postupně zkrmujeme. (Níže nedáváme trailer ale titulní skladbu – ideální do sluchátek pro večerní procházku lesem.)

The Reef a 47 metrů/bez klece. Spielberg má stále mnoho následovníků, co se pokoušejí překonat jeho nepřekonatelný standard “Shark movie”. V případě the Reef začne žraločí hostina ulomením kýlu na plachetnici (jó námořníci, zkontrolujte si ty šrouby). V druhém případě se středoškolačky vydají na ponor do jeskyně a vyklube se z toho teenagerský biják plný neuvěřitelných nápadů, nad nimiž budete kroutit hlavou a fandit přirozenému výběru.      

 

Jestli se vám články na Kráse jachtingu líbí a chtěli byste nás podpořit, pošlete prosím jakoukoliv částku na účet: 4654910001 bankovní kód 2010 variabilní symbol 1122.
Moc díky!