Kniha Jachting v bouřích je ve finále!

Kniha Jachting v bouřích se tiskne!  Sleva na předobjednávku 25% tak platí jen do zítra 15.10.!

O téhle knize řekl jednou Pete Goss, že jestli má člověk vlastnit jedinou knihu o jachtingu, je to tahle. Je na tom hodně pravdy. Podmínky plavby na moři umí být nevyzpytatelné, a je jedno, jestli jste uprostřed oceánu, nebo někde u pobřeží. V ten okamžik, kdy moře přijde a zeptá se: „Tak co? Jak se připravoval a co ses naučil?“, nezbývá než se živlu postavit v souboji, který může být opravdu drsný. A moře není fér, je mu jedno, jestli jste na moři poprvé, nebo plachtíte čtyřicet let. Záleží jen na jednom. Jak zvládnout nastálou situaci a jak bezpečně dovést domů sebe, posádku a loď. Není to fér souboj, ale taková je příroda.

Kniha Jachting v bouřích je jedinečná v tom, že vám poskytne alespoň nějaká pravidla, podle kterých se souboj s mořem koná, a také nástroje a postupy, které k výhře budete potřebovat. Kniha unikátním způsobem dává dohromady léta sbírané poznatky z bojů o přežití na těžkém moři a za použití problematiky konstrukce jachet a dalších technických oborů z nich vyvozuje obecně použitelné rady a techniky, které by měl každý jachtař znát. Znalosti totiž zvyšují šanci na přežití.

A tuhle skvělou knihu 🙂 teď můžete přeobjednat v předprodeji se skvělou slevou 25%!

Běžná cena: 990
Cena do 15.10.: 742 Kč
Ušetříte: 248 Kč (–25 %)
Akce platí do 15.10., tak neváhejte a klikněte ZDE!

O knize podrobněji
Kniha Jachting v bouřích vychází ve Velké Británii pravidelně již od roku 1967, poslední sedmé vydání, to, které se právě chystáme vydat, je z roku 2016. (Mimochodem, ta původní zde vydaná před deseti lety byla páté edice, z roku 2001; naše aktuální vydání je tedy o dvě edice novější). Původní první vydání (a několik dalších) sestavil sám Kaines Adlard Coles a vydal ve svém proslulém nakladatelství Adlard Coles. Po jeho smrti se edice ujal Peter Bruce, který knihu sestavuje a rediguje dodnes. Od prvního vydání doznal text mnoha doplnění a úplných aktualizací tak, jak se vyvíjí v jachtingu technika. Co však zůstává stále stejně špatné, jak podotýká Petr Bruce, je počasí, a proto se každé nové vydání snaží co nejvíce zabývat to nejaktuálnější problematikou překonávání těžkého moře. Už jen seznam autorů je úctyhodný, čítá 11(!) autorů zvučných jmen plus 8 dalších, kteří přispěli do příběhové části knihy (za všechny bych tady jmenoval alespoň manžele Pardeyovi).

V současnosti je nakladatelství Adlard Coles Nautical součásti velkého mezinárodního nakladatelského domu Bloomsbury, který vydávání jachtařských “Colesovek” zaštiťuje (stejně jako třeba Reeds Almanach) a to tuším od roku 1991. Právě s Bloomsbury spolupracujeme ohledně vydání této nevšední knihy.

Obsahem knihy, jak jste už určitě pochopili, je popis vyzkoušených způsobů, jak přežít na moři těžké počasí. Kniha se ale nevěnuje jen samotnému přežití v bouři. Najdete v ní i kapitoly o přípravě lodě, takeláže, posádky, použití vhodné taktiky před bouří a při ní. Na své si přijde i meteorologie, boj proti mořské nemoci a překonávání velkých vln na katamaránech a nebo malých motorácích. A spoustu dalšího.

Je to tedy špalík

Aktuálně
A jak je na tom kniha dnes? Kniha je v tiskárně, vyjít by měla kolem 30.10.  Kniha má 344 stran, formát B5, celobarevná, pevná vazba. S unikátní předmluvou Robina Knox Johnstona.

Předobjednávka se slevou ZDE.

A nezapomeňte, jak říká Pete Goss: Pokud byste měli koupit jen jednu jedinou knihu o jachtingu, je to tahle.