Konec dobrý, všechno dobré

V úterý 18. února 2020 proběhlo setkání Krásy jachtingu v Praze pod názvem Konec dobrý, všechno dobré. Hosty večera byli Martin Doleček a Pepa Dvorský. Zpočátku nás bohužel zaskočilo, že sál ve Vinohradském pivovaru, kde se setkání tradičně uskutečnilo, byl oproti minulé akci zmenšen o čtvrtinu. Původní prostor pódia byl obsazen čtyřmi obrovskými tanky na pivo a pódium samotné bylo posunuto o značný kus dopředu, čímž ukrojilo ze sálo alespoň 30 míst. A tak jsme se tam všichni nakonec trochu mačkali, židle jsme museli dát i na pódium a já bych chtěl velmi poděkovat těm, kteří vydrželi celou dobu stát. Mají můj obdiv a rád bych se jim za to nepohodlí omluvil, byť to nebyla tak úplně naše vina. Do původního sálu bychom se v pohodě vešli. Možná je na čase popřemýšlet o jiném prostoru a o předprodeji vstupenek.

Aby toho nebylo málo, Pepovi stávkoval zvuk na notebooku a tak jeho přednáška byla složena s promítání němého filmu, který ovšem Pepa zručně doprovodil svým hlasem a zajímavými informacemi z plaveb La Grace, zejména v Chorvatsku. Což bylo asi také unikátní, protože podle toho, co Pepa říkal, se La Grace do Chorvatska jen tak nevrátí.

Pepa Dvorský vypráví

Když nastoupil na pódium Martin Doleček, technika už fungovala správně a tak jsme se všichni mohli zaposlouchat do jeho vyprávění o podivuhodné cestě kolem světa. A bylo to skvělé. I když jsem již celou Martinovu přednášku slyšel, znovu jsem se zaposlouchal a užil si každou minutu. Bylo to opravdu velké dobrodružství.

Martin a jeho posluchači

Velké díky tedy patří oběma kapitánům, jak Pepovi Dvorskému, tak Martinovi Dolečkovi, že nás v Praze navštívili a předvedli tak krásnou projekci. A za Krásu jachtingu a určitě i za všechny návštěvníky pivovaru a i za čtenáře Krásy jim přeji stopu vody pod kýlem a dobrý vítr!


Knihu Martina Dolečka, která vyšla 28.1.2020 zakoupíte zde.

Knihu La Grace – Ze dna až na vrchol, najdete tady