La Grace: fotografie podpalubí a kotva na dálnici


21.11.2012 Krátké zprávy.
Ze Španělska dorazily fotografie podpalubí a prací na lodi. Pepa se na několik dní odmlčel, protože mu došel kredit na mobilní data a chvíli trvalo, než se mu povedlo vyřídit nový. Jako trošku humorné, i když hořko humorné, zpestření pobytu v Soto di Grande bylo, když Pepa s ostatnimi převážel kotvu, co zůstala na pláži po La Grace. Především jí musel z vody vytáhnout malý buldozer – ono taková dobře zarytá kotva je už něco. Také se musela odvézt k lodi, což vypadá jednoduše, než si uvědomíte, že kotva váží 170kg a když ji položíte i vedle velkého auta, vypadá najednou vedle kotvy jako fiátek.

Ale Pepa s ostatními se nezalekl a vmanévrovali do auta kotvu jako obřího ježka v kleci. K tomu se dovnitř napáskovalo dalších pět lidí a vyrazilo se. Bohužel španělská policie neměla ohledy na ztroskotání La Grace a jízda s kotvou po silnici jim nebyl moc po chuti. Nakonec musel Pepa zaplatit 40 EUR. Víc u sebe stejně neměl.

Práce na Grace pokračují tak, že se vyndavá zátěž, tedy zahr. Což musí být dvojité peklo. Peklo to bylo, když se zahr dával dovnitř. Tohle je ještě horší.

Zítra začíná v Praze výstava Boat Expo, na Výstavišti. V neděli odpoledne by zde měla proběhnout i přednáška o La Grace a o posledním aktuálním stavu a o celém ztroskotání vůbec. Přednáška je v režií IFP Publishing a možná, pokud se to povede, by se zúčastnil i Pepa Dvorský, který tu (možná) na skok bude ze Španěl. Tak doufejme, že to vyjde, aktuální informace najdete jak jinak, zde.

Interiéry La Grace