La Grace: Karneval a oslavy narozenin

Karneval

4.2.2016 čtvrtek

Bouře přišla až dopoledne a tak jsme pracovali na lodi a hlídali ji. Odpoledne si část posádky udělala výlet do středu ostrova. Objevili a obdivovali nádheru měst Rabat a Mdina. Kdo má rád staré domy a nádherné chrámy – měl by to vidět!

5.2.2016 pátek

Hned ráno přeplouváme do Grand harbour marina. Na moři jsou 3metrové vlny a s lodí to mlátí ze strany na stranu. Ještě, že je to jen kousek. Do oběda připravujeme loď na prohlídky. Odpoledne jsme na lodi pracovali. Postupně se nám začala scházet nová posádka.

Večer proběhlo krátké školení, ale hlavně se všichni rozhodli oslavit Pavlovy 50.narozeniny (Kuchař). Rozhodli jsme se ho vystrašit, že z něj uděláme pravého námořníka. Naďa mu koupila pirátskou náušnici. Vše běželo podle plánu. Posádka měla nařízeno ho jen strašit a neubližovat mu. Jenže když vše skončilo, Pavel najednou říká: „To je všechno jo? Vy jste vyměkli jo?!“

Akrobatické kousky
Akrobatické kousky

A to neměl. Pak se to zvrhlo a tomu jsem už nemohl zabránit. Dodatečně říkám, dobře mu tak, ikdyž jsem původně nesouhlasil! 

Pája nakonec pirátskou náušnici opravdu dostal
Pája nakonec pirátskou náušnici opravdu dostal

6.2.2016 sobota

Celý den jsou na lodi prohlídky. Krom všech Čechů a Slováků na ostrově se u nás vystřídalo i mnoho domorodců. U toho se na lodi i pracuje. Udělal jsem to velmi chytře. Potřeboval jsem místo u mola tomhle krásném městě, abychom tu vystřídali, opravili loď a v klidu si vychutnali karneval, jenže ceny v marině si prostě jen tak nemůžeme dovolit. Lodě, které tu kotví, patří miliardářům, a přesto tu můžeme stát také. Jak to? S marinou jsme udělali dohodu na stání zdarma za prohlídky LG a nutné opravy jsem zlegalizoval ukázkami dobových prací námořníků. Všichni jsou z nás nadšeni!

Po setmění jsme všichni vyrazili na karneval. Město je plné lidí a v něm defilé alegorických vozů mnoha barev a světel. Neuvěřitelná podívaná, která nejde popsat slovy, a asi se musíte podívat na fotky. Sedli jsme si do restaurace na vínko a pozorovali ten mumraj kolem. Jediné, co se mi tu tak úplně moc nelíbilo, když to srovnám s karnevalem v jižní Americe či Karibiku, je ten fakt, že tady netančí holky polonahé, vzhledem k rozdílům teplot se to ale dá pochopit!

Karneval
Karneval

7.2.2016 neděle

Dopoledne pokračují prohlídky na lodi a práce. Část lidí má volno. Já se vydal na celnici. Okamžitě jsem vyložil dopředu všechny připravené papíry.

„Máte na palubě Rusy?“

„Ano“

„Chceme je vidět!“

„Prosím, jak je libo. Pojeďme na La Grace

„Ne, oni musí všichni sem“

„Prosím? Jak bych je sem dostal? Kotvíme ve Victoriose/Birgu!“

„Přiveďte je sem!“

A tak jsem zabil celé odpoledne tím, že jsem lítal mezi celnicí a lodí a papíroval. Když jsem přivezl celou 21 člennou skupinu, tak se na ně celník ani nepodíval. Měl jsem chuť ho něčím praštit. Tahle jeho legrácka nás stála zbytečných 60,-EUR za dopravu a 5 hodin času.

Byl jsem naštvaný na celou posr… EU. Všude kolem samej všelijak barevnej emigrant a a oni tu budou buzerovat Rusy co mají platná víza pro Shengen a kontrolovali je už včera při příletu na letišti! Ruský peníze jim ovšem evidentně nesmrdí. Jen kolem nás jsou jachty dvou Ruských miliardářů.

Radost mi udělala až návštěva námořního muzea a samozřejmě ten fakt, že se mi podařilo domluvit lístky zdarma pro všechny moje námořníky. Bylo to fajn.

Večer jsem se úspěšně ulil o oslavu 25.výročí svých 20.narozenin.  „Večer se odplouvá – nemůžete pít!“ (že se tomu ale nevyhnu mi jasné bylo). Na noc odplouváme. Fouká příznivý vítr, i když předpověď slibuje i velké vlny – jedeme jako po másle.

8.2.2016 pondělí

Plavba z Malty byla fajn. Ráno jsme byli na Sicílii v Sirakusach. Moje snaha sehnat Rusům razítko do pasu mi zabrala celý den. Posádka pracovala na lodi a kadeti ze zemí EU měli volno na památky. Rusové měli domácí vězení a tak pracují s námi. Jedinou výhodou té buzerace bylo, že si nás postavili k městskému molu přímo do centra města.

Když bylo všechno hotové, zaznamenal jsem podivné přípravy na palubě. Bylo mi jasné, že se něco kuje. V minutě jsem se vypařil a z pozarohu se vyškleboval, jak mě hledají. Chtěl jsem jim poslat sms, že jsem potkal kamarádku a že se vrátím až ráno atd… Nakonec jsem se rozhodl postavit čelem k osudu. Bylo mi jasné, že mě dají sežrat. Mučení naštěstí netrvalo dlouho. Během půl hodiny do mě nalili všechny druhy alkoholu, co na lodi našli a doufali, že nafotí jak se poble….. Já se ale rozhodl, že jim tu radost neudělám!

Už vás někdy někdo vyhodil 45x do vzduchu?
Už vás někdy někdo vyhodil 45x do vzduchu?

Kdyby věděli, že stačilo použít mlíko a chlast si mohli nechat pro sebe!!! Psal bych dál, ale moc si toho už nepamatuju….

9.2.2016 úterý

Dopoledne jsme si prohlédli město Sirakusa. Je to hodně staré a krásné město. Odpoledne odplouváme Mesinskou úžinou na sever. Fouká a plavba pod plachtami rychle utíká. Jen hory nás trochu krejou a tak musíme mnohokrát přestavovat plachty. V noci ale vítr chcípne, protože nás přikryl ohromný kužel sopky Etna. Ve vlnách a místních průdech se loď kýve a tak pokračujeme na motor až do rána.

10.2.2016 středa

Brzy ráno připlouváme před marinu Neptuno. Marina má ale jen plovoucí mola a tak nám domluvili místo ve státní portu v Mesina. Kadeti se rozdělili na půlku. Část pracuje na lodi a zbytek je na výletě půjčeným autem na Etnu a Taorminu. Přivezli spousty pěkných fotek a my zatím omotali brámové vanty. Já si vyrazil na procházku až večer. Přístav je ale celý oplocený a tak jsem se prošel jen podle vody. Po 10minutách jsem byl opět na lodi a večer jsem skončil u filmu v PC. V noci se rozfoukalo jako blázen, ale loď za beton drží, takže jsme se v klidu vyspali.