La Grace: Zprávy od kapitána #4

Východ slunce u kormidla.

Minula noc byla dlouhá. Přestože jsme byli výborně schovaní uvnitř přístavu Portoferraio, na moři byla velká bouře a tak občas nárazový vítr vletěl i do přístavního bazénu. A tak jsme přetahovali lana, přidávali fendry atd. Normalni blázinec. V 23hod jsem si šel úplně promočený lehnout s tím, že už se počasí stabilizovalo.
Neležel jsem ani 5minut a náhle mi do kajuty přišla holčina z vedle stojící školní lodi Pogoria s tím, že je u nich oslava a že jsme zváni. Pozvání od přátel se nedalo odmítnout. Vstal jsem a zašel na kus řeči. Vyklubal se s toho mejdam při kytaře a vínku do ranních hodin. Bylo to fajn – obě lodě se předháněli v písničkách a nechyběli ani vtipně vložky z pantomimy atd.

Ale to ráno…

Naštěstí se muselo vstávat – v 8:30hod nám na loď bouchal další Napoleon. Na žádné filmování jsme neměli náladu a tak jsme jim půjčili naší loď ať si blbnou, a sami se přesunuli na molo. To jsme obložili našimi lavičkami a rozložili jsme na nich snídani. No romantika jako blázen mezi dvěma krásnýma loděma. Nakonec Poláci s 3hodinovým zpožděním (opravdu se nikomu dnes nechtělo ráno z pelechu) odjížděli do Livorna. Na pozdrav jsme jim vystřelili ránu z dělá. Byl to krásný kruh z kouře střelného prachu, co rozjasnil mnoho tváří a utužil mnohé přátelství. Do 10minut tam však byla policie a pro naše nadšení neměla moc velké pochopení. Naštěstí se to obešlo jen s tytyty! Díky víkendu s Napoleonem nás tu všichni znají i jménem!

pepa_nosCelý den nefoukalo nijak výrazně (vítr cca do 10kn), přesto jsme si vyrazili na Korsiku. Řekli jsme si, že po včerejším vejletovani po Elbě si chceme zase trochu zaplachtit. Byla to příjemná plavba pod plnými plachtami. Cestou jsme si v mezinárodních vodách trochu zastříleli z předovek. Prostě taková normální zábava pro chlapy – dělat hluk a smrad!!!

Noc jsme přečkali tradičně na kotvě ve staré Bastii.

kpt. Pepa Dvorský