Letošní jachting v Chorvatsku: Blýská se na lepší časy? Nebo ne?

Podle informací serveru yachting.com jednala v pátek chorvatská vláda o postupném uvolňování pravidel zavedených kůli koronaviru. Oleg Butkovič, ministr námořní dopravy, slíbil najít co nejlepší funkční model, současně Chorvatská vláda podporuje zřízení dopravního leteckého koridoru a hovoří o podpoře železniční a autobusové dopravy. A opatrně se mluví o jachtingu v Chorvatsku již v létě. Jednání pokračují tento týden. Zdroje informací ze stránek Chorvatské vlády najdete tady.

Dlé mého názoru to bude ještě zajímavé a hlavně napínavé. Do Chorvatska dorazí každý rok na návštěvu kolem 20 miliónu turistů (!), drtivá většina v létě a autem. Čechů, co vyrazí na Jadran je ročně kolem 800.000 (zdroj The business of selling travel). Chorvatská vláda tak stojí před záludným oříškem. Na jedné straně nekonečná fronta aut, jak ji všichni z cest do Chorvatska známe, roznášející koronavirus, a na straně druhé totální krach turistického ruchu, pokud by se turistů do země vpustilo málo. A není jasné, že i kdyby se Chorvatsko otevřelo naplno, jaká návštěvnost vlastně bude, protože spousta lidí bude mít z nákazy jednoduše strach.

Optimismus serveru yachting.com zatím moc nesdílím – v té hromadě problémů, které vláda HR čelí, jsou jachtaři malinký segment. Spíš bude záležet na tom, jaké slovo mají u vlády majitelé marín. Tak abychom se nedočkali, že jachtit budou jen jachtaři ze zemí, kde mají málo případů nákazy. I když v tom případě by na tom ČR byla možná ještě dobře (pohled na mapu šíření koronaviru vám ukáže, s kým bychom se v zátokách potkávali 🙂 ).

Poslední dvě věty jsou samozřejmě čirá spekulace a raději je neberte vůbec vážně. Jakmile budou další informace, dočtěte se i nich tady na Kráse jachtingu.

A jestli se vám naše články libí a chtěli byste nás podpořit, pošlete prosím jakoukoliv částku na účet: 4654910001 bankovní kód 2010 variabilní symbol 1122. Moc díky!

 


 

AKCE 30% SLEVA NA ZÁSADNÍ JACHTAŘSKOU KNIHU JACHTING V BOUŘÍCH
(990,- 693 Kč, ušetříte 297 )

KLIKEJTE ZDE