Podpořte Martina Dolečka!

Dříve pluli jachtaři na dlouhé cesty do exotických končin nebo kolem světa, a na svou plavbu si vydělávali psaním článků pro jachtařské magazíny. Na plavbu jim defacto příspívali čtenáři formou koupě magazínu.
To v dnešní době a s rozvojem jachtingu a také s krizí papírových magazínů způsobenou nástupem internetu není prakticky možné.
Krása jachtingu je nevýdělečný internetový magazín a možnost nechat Martina zveřejnit svou výzvu je defacto forma honoráře, kterou mu může Krása jachtingu poskytnout. A zase je na samotných čtenářích, jestli výzvu uposlechnou nebo ne. To je každého volba a je to tak v pořádku.
Vlastně je to jako kdysi – zase jen a pouze čtenáři, kteřý sledují Martinovu plavbu, rozhodnou, jak to bude dál.

Na Martina Dolečka doléhají tíživé starosti. Zimu plánuje strávit na Novém Zélandu. I když plánuje na Zélandu pracovat, přesto uživení sebe a příprava lodě na další cestu kolem druhé půlky zeměkoule není levná záležitost. Loď potřebuje generální opravu – dva světové oceány  – Atlantický a Tichý – se na maličké Alyi značně podepsaly. Navíc již před časem Martin přišel o záchranný ostrůvek a pluje zatím bez něj. Proto se rozhodl svým čtenářům a přátelům napsat dopis, který najdete tady dále v tomto článku. Za Krásu jachtingu můžu slíbit, že ho v tom určitě nechceme nechat. 

Jarda Foršt, redakce

Přečtěte si celou zprávu od Martina Dolečka:

DŮLEŽITÉ OZNÁMENÍ – MOŽNÉ ŘEŠENÍ KRITICKÉ SITUACE! Má svérázná mořeplavba začala už více jak před deseti lety a nikdy jsem při ní nevyhledával sponzory. I nadále se toho chci držet, ale vzhledem k mojí současné situaci, kdy jsem se rozhodl pokračovat v plavbě tímto pro mě autentickým způsobem, a také vědom si své časové vytíženosti, musel jsem přistoupit na řešení mého finančního problému následujícím způsobem.

Každá věc na Alyi má svou historii a každému, kdo mě nějak přispěl, jsem velmi vděčný. Uvědomuji si, že mohla vyplout z Kanárských ostrovů na cestu kolem světa, hlavně díky Vám. Vám, kteří jste přišli na mé projekce, díky školám, kde jsem mohl přednášet, díky zájmu o DVD… a díky opravdovým přátelským darům. Také při pobytu v Karibiku díky mým úžasným přátelům a možnostem práce. A také díky neméně potřebné psychické podpoře. Tím vším jsem získal další šanci pokračovat. Velmi si cením Vaší pomoci. Rád bych, aby se o Vás všech, kdo mi pomáhá, vědělo. Aby tak má plavba ukázala, co umí přátelé a rodina, když se spojí.

Cením si moc Vašeho zájmu o mojí situaci a pro ty, kteří mi chtějí jakkoliv pomoci, zveřejňuji číslo účtu na to určený.

Česká spořitelna – Martin Doleček, 2812960153/0800, IBAN CZ06 0800 0000 0028 1296 0153    BIC  GIBACZPX

Navíc věřím, že už brzy vznikne opravdový profesionální film a dnes již plánovaná kniha. Stále jsem si vědom toho, že takovéto osamělé plavby kolem světa jsou v každé zemi vzácností, a byl bych po Richardu Konkolském další Čech, kterému by se to takto osamoceně podařilo. Už teď jsme já i Alya II moc vděčni spoustě lidem, snažím se vést záznamy jmen lidí, kteří mi kdy pomohli, abych je mohl zveřejnit, proto uvádějte svá jména při Vašem příspěvku do poznámky (pokud nechcete zůstat v anonymitě samozřejmě).

S pozdravem a velkým DÍKY Váš mořeplavec a kamarád KPT. Martin Doleček a Alya II, Tongatapu