Mezičas na Bali a krásná Nikol

Aktuální zprávy od Martina Dolečka. Je na Bali, hledá si nové kamarády a kamarádky 🙂 a chystá se na další plavbu!

Martin píše:

19.srpna 2018
AHOJ! Přejel jsem s lodi do jiného kotviště. Musím ale odstranit jeden technický problém, který se začal projevovat zvláštním skřípáním ve velkých vlnách. Při kontrole jsem zjistil začínající se uvolnění uložení hlavního kormidla, což by mohlo mít později fatální následky na otevřeném oceánu. Potřebují , aby místo v šachtě vyschlo a provedu opravu tím, že vlepím nové výztuhy. Na břehu jsou fajn  kluci, co tu opravují lodě a tak si myslím, že to půjde snad i rychle se sháněním materiálu. Rád bych ještě viděl alespoň pár míst tady na Bali , protože hnát se dál a nic nevidět, to není nic pro mě.

23.srpna 2018
Tak právě probíhá laminace a zpevnění zadní šachty a oprava usazení hlavního kormidla ve spolupráci s mými novými kamarády na břehu. Další dlouhou etapu napříč Indickým oceánem 3000 nm chci odstartovat hned začátkem dalšího měsíce, kdy mi tady na Bali konci víza. Potřebuju se držet časového plánu pro další úseky plavby s ohledem na parametry lodi a roční období. Můj zdravotní stav je už zase dobrý, a lodní lékárna je ve stadiu doplňování podle seznamu mých fajn přátel z ČR. Další potřebné zásoby budu doplňovat hned po dokončení opravy a podle stavu lodní kasy.

Velké díky patří i naší rodačce, krásné a sympatické Nikole, která zde žije, zná to tu velice dobře a mluví místní řeči! Zná mě už déle i skrz Krása jachtingu! (tak to je super! pozn.red.) Nabídla se mi dobrovolně pomoci a ukázat pár zajímavých míst zde na Bali a tím mě vysvobodit z depresí, že tu nic v tak krátkém čase nepoznám.

Díky moc VŠEM , kdo jste mi zůstal oporou a jste součástí velkého příběhu ! Já se lehce nevzdám, už jen pro Vás tu plavbu dokončíme.. !

KPT.Martin Doleček