Michael Guggenberger v cílí jako třetí!

Michael Guggenberger (44) / Austria / Biscay 36 - "NURI" Credit: Michael Guggenberger / GGR2022

Michael Gugg dorazil ve pátek 12. května do cíle jako třetí a zároveň tak uzavřel startovní pole všech jachtařských odvážlivců, kterých bylo původně 16. Michael strávil na moři 249 dní, 17 hodin, 42 minut a 24 sekund a naplul více jak 30.000 námořních mil.

Nyní je Michael zkušeným námořníkem, ale před nedávnem tomu tak nebylo. Plachtit se naučil jen pár roků před tím, než se roku 2015 přihlásil do svého prvního velkého závodu, Golden Globe Race 2018. Zakoupil loď Endurance 35, přestavěl ji a vyplul. Závod se mu však nezdařil a musel skončit předčasně.

Pro další ročník, GGR22, zakoupil od jednoho u účastníků GGR18 jinou loď, Biscay 35, aby ji po dva roky kompletně přestavoval a připravoval na start. Trpěl velkým nedostatkem financí, svého prvního a jediného sponzora, Nori, sehnal až pár měsíců před startem.

Příběh o úsilí, které vynaložil kapitán Gugg na to, aby se dostal na start, je docela pozoruhodný. Ukazuje, že snění může vést k velkým věcem. Dokončit dobrodružství pro něj však nebylo snadné, i když jeho týdenní bezpečnostní hovory a tweety vypadají v pořádku. Pečlivá příprava se projevila na lodi minimem poruch, a i když musel čelit několika silným bouřím, žádná nebyla extrémní. Mnohem větší výzvy pro něj byly vlstní duševní stavy. Více než kterýkoli jiný účastník čelil skrytým bouřím v emoční a psychologické horské dráze vzestupů a pádů. Tento dosud nevyprávěný příběh je krutou realitou hledání, kterému by většina lidí mimo moře nikdy úplně nerozuměla.

Výzvy, kterým čelil Michael, byly více než jen plavba kolem světa. Vše zaznamenal na kameru a pracuje na dokumentu, který určitě mnohé překvapí. Teď se soustředí na dokončení mise a opuštění lodi. Let na Mars je rychlejší než dokončení GGR a Michael vám o tom brzy něco poví!