Nový projekt: Online jachtařský průvodce Chorvatskem

Před nějakou dobou jsme se v redakci Krásy Jachtingu rozhodli, že bychom vám chtěli kromě zajímavých článků a rubrik nabídnout i něco více… užitečného. Praktického. Významného. Něco, co by vám v reálném životě ušetřilo spoustu starostí a času. A přišli jsme s nápadem online jachtařského průvodce po Chorvatsku, který by spojil dohromady jak nautické informace pro kapitány, tak informace turisticko-zajímavé pro posádky. Jinými slovy: průvodce poradí jak někam doplout, jak dobře tam zakotvit/vyvázat a co se tam dá vidět.

V našem průvodci získáváte nejen přehlednou mapu se všemi nautickými informacemi, různě označenými zátokami na kotvení, přístavy a mariny, ale hlavně na stránce každého ostrova najdete i turistické informace. Máte tedy na jednom místě nautiku, mapu, i turistického průvodce, který vám řekne (skoro) vše o památkách a významných místech v okolí.

Cesta k našemu průvodci byla, a stále je, trnitá. Vybrat vhodný systém, který by splňoval naše představy, získat data, informace, sepsat je – a to všechno za normálního běhu knižní redakce IFP Publishing a práci pro Krásu jachtingu. Několikrát jsme systém měnili, buď přestal vyhovovat, nebo jeho aktualizací došlo k znehodnocení funkcí, které jsme potřebovali. Nakonec jsme skončili u googlemaps, které sice nemají všechny funkce jak bychom chtěli, ale jsou jednoduché a přehledné – což jsme si vytkli jako zásadu.

Momentálně zpracováváme Střední Jadran. Hotová je zatím jenom část, protože shánění informací zabere spoustu času, ale mapa i stránky se budou neustále dál rozšiřovat. A zde přichází na řadu PROSBA. Pokud máte jakékoliv připomínky k textům, aktuálnější informace, vlastní zkušenosti (ať už pozitivní nebo negativní), prosíme vás, abyste nám napsali pár vět přes formulář na stránkách. My vaše texty připojíme k již zveřejněným a budeme tak společnými silami udržovat online Průvodce Chorvatskem v co nejlepším stavu. Račte dále:

JACHTAŘSKÝ PRŮVODCE CHORVATSKEM 

 

4 COMMENTS

 1. Ahoj,

  Tak já teda zkusím přispět svoji troškou do mlýna:) – snad se vám to podaří nějak rozumně rozjet.
  V této části Jadranu jsem kotvil víceméně jen v místech co popisujete.
  Ale přesto pár doplnění :
  Žirje – nově jsou prý bóje i v zátoce Málá Stupica – takže není prostor pro kotvení – je třeba prej do další zátoky (na východ).
  Žut – zátoka Pinizelic – nově bójové pole (takže opět asi bez možnosti kotvení)
  Příjemně se nám stálo na bójce v průlivu Mala Proversa – kousek od restaurace na otoku Katina – po vyšplhání na břech krásný pohled na severní část Kornat…čistá voda, větší klid než v zátoce Mir v N.P. Telašica
  Vrgada – Artina: spousta bójí, ale není to nijak úžasně kryté. Jinak moc pěkné koupání – mělčina.

  • Mockrát děkujeme za informace a doplnění! Hned to doplním do mapy i na stránky ostrova. 🙂

 2. Ahoj,
  Moc diky za skvelou aplikaci! Saham po ni mnohem radsi nez po 888 pilotovi.

  Namety
  Neslo by komentare vkladat primo do jednotlivych lokalit v google maps? Aplikace by si tak mohla zit svym zivotem a byt stale aktualni.
  V ios aplikaci google maps nefunguji linky na jachtingvchorvatsku.cz

  Telascica – Krusevica
  Poplatek je podle velikosti lodi 350kn (11-18m) nebo 300kn v predprodeji a plati pro cely park Telascica.

  Brbinj – Bok
  Za stani jsme platili 384kn.

  Diky a drzim palce s dalsim rozvojem!

  Michal

  • Díky moc za chválu! Podívám se proč ty linky nechodí… a díky za další info! Přeju dobrý vítr.

Comments are closed.