Pár mu jich dej a buď na něj zlej!

Je to neuvěřitelné, ale je tomu již deset let, co Arnošt Hanf začal natáčet legendární CD – Pár mu jich dej – cédéčko námořnických písní, které nesmějí chybět na žádné pořádné plavbě! A za účelem oslavení tohoto dějinného faktu se v sobotu večer 21. října sešla v klubu Šatlava v těsném sousedství Karlova mostu sestava, připravena toto výročí rázně oslavit.

Shodou okolnosti byla i redakce Krásy jachtingu u toho. Zejména proto, že Arnošt Hanf je náš kamarád, a také proto, že v hudební sestavě jako host hrál na kontrabas i náš pan šéfredaktor Jarda Foršt. A sestava byla hvězdná! Posuďte sami: Piano, ukulele, banžo, neutuchající zpěv a tanec – Arnošt Hanf; piáno když zrovna hrál Arnošt na něco jiného, harmonika tahací, zpěv – Vladimíř Línek; altsaxofon – Hynek Krátký; kytara, zpěv, tamburína – Karel Babuljak; bicí nástroje (činel, virbl) – Jaroslav Stuchlý. Celá sestava hrála pouze akusticky a nahlas!

A tak celým večerem zněly námořnícké písně nejrůznějších původů – od písní z CD Pár mu jich dej, přes Santiano až po klenoty Elvise Presleyho, Matušky, divadla Semafor a dalších velikánů. Produkce skupiny byla mohutně podporována návštěvníky, ať už potleskem, sborovým zpěvěm nebo tancem. V rámci jam session zazněly i písně slovenské, které spontánně zařadily dvě půvabné dívky z publika. Večer končil až kolem druhé hodiny ranní a sochy Karlova mostu milostivě kynuly všem odcházejícím na rozloučenou.

Akce se vydařila, a to velmi, a bude-li někde ještě Arnošt hrát, dáme vědět tentokrát dopředu.

redakce

updated: Na přání přidáváme i záznam – Santiano. Omluvte sníženou kvalitu, je to točené na mobilní telefon.