Plavba Petra Ondráčka v TV Noe

Již je to nějaký pátek, co se Petr Ondráček vydal na svou osamělou nonstop plavbu kolem zeměkoule. Jako čtenáři Krásy jachtingu jste ji tehdy mohli sledovat on-line a prožívat Petrova dobrodružství v takřka přímém přenosu. Celou Petrovu plavbu si můžete připomenout na našich stránkách (zde) a nebo se můžete podívat na film, který tehdy vznikl – a to v úterý 17.7. ve 22:20 na TV NOE. Určitě si to poznamenejte a nezapomeňte! Petrova plavba nemá v českých jachtařských dějinách obdoby a i z hlediska světového patří ke vrcholům mořského jachtingu.

A kdybyste si chtěli o Petrově dobrodružství přečíst, tady je jeho kniha Sám čtyřmi oceány, ve které celou plavbu velmi poutavě popsal.

Připomeňme si Petrovu plavbu i oficiální anotací k filmu:

V září roku 2011 vyplouvá z jihoanglického přístavu ve Falmouth český jachtař Petr Ondráček na první český pokus o osamělou plavbu kolem světa bez zastávky a asistence. Pluje na vlastnoručně postavené osm a půlmetrové celolaminátové plachetnici jménem SINGA. Trasa plavby vede východním směrem kolem Mysu Dobré naděje, Austrálie a mysu Horn zpět do Falmouth. Film ve zkratce dokumentuje přípravu a události na této extrémní plavbě. Bohužel díky mnoha technickým potížím způsobených zejména nedostatečnou kvalitou současné produkce lodního vybavení, je nakonec nucen v polovině plavbu ukončit. Po dvaceti tisících mílích a jedenácti měsících samoty na moři přistává na konci května roku 2012 v Aucklandu na Novém Zélandu.Dramatický příběh popsaný i v jeho knize Sám čtyřmi oceány ukazuje, že moře je stále příležitostí pro hledání opravdové svobody a že pro překonání samoty je důležitá podpora a možnost komunikace s blízkým člověkem na souši.