Podpořte Martina Dolečka a Alyi na Startovači!

Nasedlá Alya s Martinem.

PROJEKT NA STARTOVAČI SPUŠTĚN!

Jak čtenáři Krásy jachtingu jistě vědí, sledujeme zde příběh Martina Dolečka a jeho maličké lodi Alyi už od doby, kdy v roce 2014 vyplul na plavbu okolo světa. Je to náš dobrý kamarád a vždy ho rádi znovu vidíme, když ze svých cest zavítá do České Republiky. Ale nedávno zavítal zpět dosti vyčerpán a plný starostí.

Martinův cíl je obeplout celý svět na 7,5m dlouhé amatérsky stavěné plachetnici jménem Alya II. Alyi postavil v ČR pán, který s ní ale nikdy neměl příležitost vyplout. Martin ji po jeho smrti odkoupil od jeho paní a vyplul na moře, má za sebou již 3x Atlantik, dále Panamský průplav, Tichý oceán a Tasmánské moře a jeho příběhy a vyprávění jsou úžasné.

Co ale Neptun nechtěl, Martin s Alyí ztroskotal v Korálovém moři u Austrálie. Téměř dva týdny bojoval o její záchranu, ale Alyi se nakonec ulomil kýl a všichni, kdo se na záchranně podíleli, ji odepsali jako vrak. Martin však ne..

Svoji loď Martin miluje a nedá na ní dopustit. Stala se mu na dlouhých osamělých přeplavbách nejlepším přítelem a umíme si jistě všichni představit, jak silné pouto to umí být. Bohužel ale oprava díry v trupu, konstrukce a nového kýlu bude stát příliš mnoho peněz, aby je Martin zaplatil z vlastní kapsy. A právě proto vznikl na Startovači projekt na záchranu Alye a pomoc Martinovi, aby loď bezpečně dovezl zpátky do Čech, rodné země.

PŘISPĚJTE NA ZÁCHRANU ALYE A POMOZTE MARTINOVI DOPLOUT OSAMĚLOU PLAVBU OKOLO SVĚTA!

2 COMMENTS

Comments are closed.