Přednáška: Milan Koláček a Jean Le Cam v Praze

V rámci přednáškového cyklu Jachtařské akademie si poznamenjte termín konání přednášky Milana Koláčka o navigačních a weather routing systémech na moři a Jeana Le Cama o Vendée Globe.

Tematické okruhy:

Vendée Globe
Meteorologická data, jaká jsou, jak vznikají a jak k nim přijít
Meteorologická data, Jejich použití při plánování optimální trasy
Praktická ukázka pro výpočet trasy např. Jabuka nebo Rolex Middle Sea Race

Počítače a tablety s sebou s programem SquidKe stažení zde: http://www.squid-sailing.com/

Jean Le Cam
Muž s přezdívkou King Jean je jedním z nejúspěšnějších sólových jachtařů historie. Osmapadesátiletý Le Cam dojel letos na 6. místě ve Vendée. Dokázal dokončit tři ze čtyř ročníků ve kterých startoval. Nedojel jen jednou. V ročníku 2008 upadl jeho jachtě VM Materiaux kýl nedaleko mysu Horn a Le Cam dlouho čekal na záchranu v překlopené jachtě. V době nehody plul na třetím místě.

Le Cam je trojnásobný vítěz Solaitaire du Figaro, jednou druhý ve Vendée, kdy dojel jen 3 hodiny za vítězným Vincentem Riou, vítěz Barcelona World Race, Transat AG2R, Route de la Decouverte, Transat Jacques Vabre a mnoha dalších velkých regat.

Je to velký bojovník a srdcař, který uvažuje i o další Vendée Globe. Navíc jeden z posledních ze staré školy, který začínal s Erikem Tabarlym. Na 420 závodil s bratrem dvojnásobného vítěze Vendée Michela Desjoyeaux Hubertem.

Je to člověk, který dělá jachting, protože ho to baví. Užívá si závody a na jeho pověstných videích z Vendée Globe je to znát. Vtipálek, který nemusí novináře a na tiskovce po dojetí Vendée Globe si místo odpovědí na otázky zatancuje na stole.

King Jean má v Praze 6. února přednášku spolu s Milanem Koláčkem. Milan Koláček promluví o weather routingu, Jean Le Cam se podělí o svoje zkušenosti z Vendée Globe a svého závodního života obecně.

Akce proběhne 6.2. 2018 v posluchárnách Přírodovědecké fakulty UK, Hlavova 8, Praha 2, vždy od 18.30 hod. Dle naplnění počtu účastníků se vždy vybere velikost učebny.

Cena za přednášku 150 Kč/ osobu.

Majitelé závodní a trenérské licence ČSJ mají přednášku zdarma.

REGISTRACE NA PŘEDNÁŠNKU ZDE

Více informací:
Denisa Binjošová
+420 731 591 313

Zdroj úvodní fotografie www.milankolacek.eu

-red-