Prodej lodi „Valmont“ typu Elan-Impression 384

Valmont.

Jiří Musil, který je už deset let na své lodi Valmont v Karibiku, se rozhodl, že svoji milovanou loď zkusí prodat. Je mu téměř sedmdesát a jak sám píše „v poslední době začínám mít pocit, že zde žiji jako poustevník“. Svoji loď nikdy nikomu nepůjčil a svědomitě o ní pečuje, takže je v úžasném stavu. Podívejte se na inzerát, který nám Jiří poslal.


Valmont je loď typu Elan-Impression 384. Jedná se o velice sportovní plachetnici výborných jízdních vlastností, které jsou umocněny poměrně značným komfortem – motor Volvo penta 32 k, (najeto pouze 1500 mh), WC, koupelna se sprchou a teplou vodou, centrální topení Webasto ve všech kajutách, teakové obložení kokpitu a paluby, rolování obou plachet, speciální stěžeň Selden, kombinovaná elektronická navigace Raimarine s digitální počítačovou navigací Locomarine, autopilot, audio systém „Pioneer“ doplněný CD a bas. repro „BOSE“, televize včetně DVD přehrávače,výkonná vysílačka Raimarine, přídavné nádrže na vodu 500 l, ventilace „Dorado“ a spoustu dalších moderních vymožeností, které usnadňují a hlavně vytváří neuvěřitelnou pohodu i při dlouhých přeplavbách.

Valmont.

Původní cena lodě byla 149 tis.euro, během přípravy na plavbu do Karibiku jsem doplnil spoustu dalších věcí v celkové hodnotě 85tis. euro. Jedná se o větrnou elektrárnu, radar Nobeltec, čtyři solární panely, nový gumový člun včetně dvou přívěsných motorů, dvoumístný kajak, david – tj. konstrukce pro zavěšení člunu a držák solárních panelů, systém navtex pro předpověď počasí, televize Hunday pro sledování filmů a TV pořadů, výkonná anténa wifi, druhá – doposud nepoužitá genoa, mapový systém nobeltec napojený přímo na soustavu Raymarine, odsolovač vody, výkonný zabudovaný filtr na pitnou vodu, úplně nový autopilot a hloubkoměr s rychloměrem,  kompletní sady map pro celý Karibik, Bahamy, Panenské ostrovy, Řecko a Chorvatsko a spoustu dalších evropských námořních map, kompletní navigační průvodci rovněž pro Karibik a Panenské ostrovy, malá meteorologická stanice kombinovaná s hodinami řízeným rádiem, nový solární regulátor a 250 Amh gelová baterie, velmi užitečná plachta na záchyt dešťové vody a protikomáří sítě do všech oken i vchodu (velmi užitečné věci v Karibiku), ochrana kokpitu pomocí bimini a sprayhoodu, a spousta dalších doplňků. Na lodi jsou doplněny čtyři propanbutanové bomby a čtyři přídavné kotvy včetně mnoha úvazkových lan a kompletní výbavy pro spinakr.

Valmont.

S lodí je k dispozici i velice kvalitní mooring vytvořený z pěti kotev, mnoha závaží a 150-ti metrového řetězu v tzv. hurikan bay na jihu Martiniku ve městečku Le Marine. Tím pádem se nemusí platit  za marínu ani kotvení (což dělá někde i přes 100tis. ročně), múring je umístěn bezpečně mezi spoustou lodí, z nichž je střídavě 3 – 7 českých. Za celých sedm let bez problému přežil veškeré bouře i hurikány a nikdy se nic z lodě neztratilo. Ten, kdo byl chvíli v Karibiku, to nesmírně ocení.

Předpokládaná cena je nyní 80tis. euro, což je v podstatě cena doplňků a vlastní loď je k tomu vlastně zdarma. V případě potřeby je možno koupit loď také až po jejím přeplutí v létě tohoto roku do Evropy.

Zdraví Jiří Musil


Pokud byste měli o loď zájem, napište na jiri.musil.brno@gmail.com.