Regata historických lodí BRANDARIS RACE 2014, 17.-19.10.2014

Brandaris Race 2014

Další ročník ojedinělé akce Brandaris Race se bude konat o víkendu 18.a 19. října 2014. Jedná se o regatu historických plachetnic z malebného Harlingenu na ostrov Terscheling. Přehlídka toho nejlepšího, co flotila historických lodí nabízí. Jedinečná regata, při které je možné se setkat s tak vysokým počtem historických krasavic pohromadě a navíc v akci. Podobné plavby lodí minulých století by se daly spočítat na prstech jedné ruky a Brandaris Race je největší.

První ročník regaty proběhl v roce 1994. Šlo o oslavu 400.výročí vztyčení majáku na Terschelingu. Maják a po něm i regata nese název Brandaris. Unikátní stavba je zapsána na seznamu kulturních památek Holandska. Úspěch regaty byl patrný již od prvního ročníku, kterého se účastnilo 50 lodí. Počet účastníků se každoročně mění, ale číslo se pravidelně pohybuje těsně pod osmi desítkami. Více lodí nepojme přístav na Terschelingu.

Večer se můžete občerstvit v jedné z restaurací, typických fríských, ve kterých stojí za to ochutnat tradiční rybí speciality – tresku, halibuta, krevety, lososy a další libůstky.

Účast na závodě BRANDARIS RACE čítá:

  • přihlášení se prostřednictvím emailu info@sailing-club.cz
  • uhrazení účastnického poplatku ve výši 5.850,- CZK za dospělou osobu a 4.500,- CZK za dítě do 7mi roků
  • v ceně je zahrnutý pobyt na lodi od pátečního večera do nedělního odpoledne (výstup na Terschellingu), dále stravování: sobota: snídaně, oběd, svačina, večeře, neděle: snídaně a oběd.
  • klubové triko limitované edice SAILING CLUB – BRANDARIS RACE 2014

Celá akce je kapacitně omezena, proto, prosím, neváhejte s přihlášením.

K dispozici jsou tyto lodě:

Frans HorjusPoolster, Passaat, Klipper Anna, Norder Licht

Pokud si chcete prohlédnout zajímavé video, doporučuji krátký sestřih Robberta Andringa z roku 2010. Snímek natočil z paluby Poseidonu.