Se Sněhurkou kolem světa: Pacifik Ocean Diving 2023

Miro Račan, který je se svou Sněhurkou na plavbě světem křížem krážem, se nyní plaví v Tichém oceánu. Vyplul v roce 2006, nejdříve na sever Evropy, pak přes Norsko, Británii, Francii pak do Středozemního moře. Pak obeplul moře Černé, kde navštívil každou zemi, která se na jeho pobřeží nachází. Dále přeplul Atlantik, ale ne do Karibiku, nýbrž do Jižní Ameriky, kde plul i po řece Amzonce. Pak se hojně vyskytoval v Karibiku a ve Střední Americe, aby následně vyrazil na sever a z Atlantiku do Tichého oceánu přeplul mrazivou a bájnou severozápadní cestou. Pak se vydal na jih, přes Aljašku, Britskou Kolumbii do Mexika a odtud k ostrovům ztracených v nedozírných pláních Tichého oceánu.

O svém putování napsal a u nás vydal tři knihy – Se Sněhurkou kolem světa 1, Se Sněhurkou kolem světa 2, Se Sněhurkou kolem světa 3 – Severozápadní cesta. Stejně tak ze svých putování natočil i několik DVD, která najdete zde.

V tuhle chvíli se plaví někde v okolí Fidži a vy si můžete vychutnat záběry podmořského světa, které Miro v Pacifiku pořídil.