Singa: 13.června- 18.června PRÁCE A PŘÍRODNÍ PAMÁTKY

13.6.2012 – středa – dnešní den Petr dále pracoval na úklidu a údržbě lodě. Dovyčistil hlavní prostor a zadní lůžka a pod nimi. Pod podlážky uložil  různé náhradní díly, jako jsou např. náhradní vanty, líh, petrolej atd. Na palubě vyměnil náhradní vant za originální /na moři nebylo možné/ a přetěsnil všechna uchycení vantů. Navečer vrátil Particii auto.

14.-18.6.2012 – čtvrtek-pondělí – počasí na Zélandu se zhoršuje. Je zima, zataženo, často prší. Teploty přes den jsou kolem 14-ti stupňů. Petr pracuje celé dny na lodi. Jednak neustále restauruje interiér – čistí, brousí, dělá nové nátěry. Rovněž na palubě. Brousí různá zarezlá místa a obnovuje nátěry. Přetěsňuje všechny průchody palubou – hlavně vanty. Odstraňuje rzi. Dále bylo nutno vymezit vůli kormidelní páky vč. nového nátěru páky kormidla. Obnovil všechny antismykové nátěry. Občas ho vyruší déšť, když pracuje venku. Ruce se začaly nepatrně zlepšovat, ale jakmile pocítí prochladnutí, bolí jako čert. Také si stěžuje, že ho pálí oči.

V neděli si udělali s Ondrou výlet do okolí. Navštívili západní pobřeží v okolí pláže Piha. Nikoli však za účelem koupání, i když bylo docela pěkně, ale chladno. Jsou tam krásné skalní útvary končící v Tasmanově moři a nádherné vlny, které využívají surfaři. Pak ještě navštívili přírodní park Arataki – deštný prales s nádhernými výhledy na krajinu, moře a město Auckland.

Další díl: Singa: 13.června- 26.června POSLEDNI DNY NA LODI

1 COMMENT

Comments are closed.