Sporná akceptace RYA Day Skipper licence v Řecku

Velmi zajímavou informaci mi přeposlal můj kamarád Jirka Ž. Získal ji jako vyjádřené od charterové společnosti Crystal Sea Yachting na téma akceptace RYA průkazů v Řecku. Bohužel, zatím se mi ji nepodařilo ověřit, nicméně vypadá věrohodně. Rozhodně – pokud si plánujtete půjčit v Řecku loď, domluvte se s charterovkou dostatečně včas, jaké průkazy bude akceptovat.

Zmiňovaný text:


Vážení jachtaři,

podle poslední aktualizace týkající se kvalifikace kapitánů při pronájmu lodí již řecké přístavní úřady neakceptují osvědčení RYA Day Skipper.

Podle pokynů řeckých přístavních úřadů musí mít kapitán minimálně dle zákona jedno z následujících osvědčení (nebo ekvivalentní osvědčení):

  • ICC Sail Certification.
  • Osvědčení o absolvování praktického kurzu RYA Coastal Skipper.
  • ASA 104 Bareboat Cruising Certification.

V případě, že kapitán nemá žádné z výše uvedených osvědčení, nebude mu legálně povoleno pronajmout si jachtu v Řecku.

Všichni kapitáni, kteří jsou držiteli průkazu RYA Day Skipper, musí požádat o certifikaci ICC (The International Certificate of Competence) pomocí následujícího odkazu a získat certifikaci ICC ještě před pronájmem jachty v Řecku.

https://www.rya.org.uk/knowledge/abroad/icc/icc-apply

Co-skipper nemusí mít uznávanou kvalifikaci, ale musí být starší 18 let a mít odpovídající zkušenosti, aby mohl v případě potřeby pomáhat kapitánovi.

S pozdravem
Tým společnosti Crystal Sea Yachting


Konec citace.

Problémem ovšem je, že ICC vydávají v Británii jen britským občanům. Situaci dále sledujeme. Pokud byste měli k uvedené problematice nějaké další informace, ozvěte se nám!