Tisková zpráva: Křížek a Harmáček na jachtařském závodu Flying Phantom

Posádka týmu MASTERLAN – David Křížek a Milan Harmáček v neděli 14.4. odjeli do francouzského La Baule v Bretani, kde se zúčastní historicky prvního závodu započítávaného do Flying Phantom Extreme Sailing Series.

Flying Phantom – Extreme Sailing Series

Sérii závodů extrémních foilujících (létajících) katamaránů absolvuje 15 přihlášených týmů z osmi zemí světa (CZE, ESP, FRA, GBR, GER, POR, SUI, USA). David Křížek a Milan Harmáček zahájili přípravu v únoru a v březnu v chorvatském Zadaru, ale podmínky letos nebyly moc příznivé. Následný trénink pak probíhal v Czech Sailing Centre Nechranice. Ani zde ale nevyšly ideální podmínky. Poslední možnost přípravy se tak naskytne 3 dny před závodem přímo v dějišti, tedy v zátoce La Baule ve Francii.

Vlastní závod bude možné sledovat na webových stránkách www.foilingbay.com, nebo přímo v místě konání. Podívaná to bude veliká. Kromě nejrychlejší dvouposádkové lodní třídy na světě, katamaránů Flying Phantom, zde budou startovat také létající Mothy, létající kity a windsurfy, ale také létající hydrofoilové surfy a paddleboardy. Pro náš tým MASTERLAN je závod započítáván do Flying Phantom Extreme Sailing Series, ale ta hlavní show pro početné divácké obecenstvo začne až koncem června na Madeiře, kde budou startovat i velké katamarány GC32.

V La Baule se vše naostro otestuje. Budou probíhat měření, kontroly vybavení, bezpečnostní a technické brífinky, ale také první tiskové konference, akce pro média, sponzory, charitu i pro veřejnost. Vše bude nesmírně náročné. Navíc je v plánu až 8 závodních rozjížděk denně s tím, že se vše započítává. Neplatí tedy pravidlo o škrtání nejhorších výsledků. Nasazení musí být stále 100%. O konečném výsledku v úvodním závodě sezóny vás budeme informovat.

Text: Alan Kučera – Team PR – MASTERLAN
Foto a grafika: Martina Barnetová

2017 Flying Phantom – Extreme Sailing Series:
La Baule, Francie 18.-21. května (úvodní závod)
Madeira, Portugalsko 29. června – 2. července
Evropa, 20.-23. července (místo bude upřesněno)
Hamburg, Německo 10.-13. srpna
Cardiff, Velká Británie 25.-28. srpna