Tým HÉBÉ se chystá na mistrovství Evropy: Rolex Capri Sailing Week 2021 – Evropský šampionát ORC 2021

Posádka lodě HÉBÉ V, závodící za Český Yacht Klub, se chystá na Mistrovství Evropy ORC ve třídě „C“, které se jede v Itálii od 15. května. Bohužel bude startovat jako jediná česká loď.

28. dubna odjeli z Prahy do Monfalcone Zdeněk Jakoubek, Libor Hošek, David Kovařík a Vojta Komárek připravit loď na sezonu, provést kalibrace lodi, odstranit z bilge prostor 150 kg olova, dodělat karbonové nášlapy pro kormidelníka a nechat nově udělat ORC certifikát se všemi úpravami! Závodní posádka se přemístila do Neapole 10. května a od 12. 5. byl na programu trénink. 

Foto. ČSJ

Tým bude závodit ve složení:

  • Pavel Bobek, skipper a taktik
  • Tomáš Musil, kormidelník
  • Zdeněk Jakoubek, pitman
  • Jakub Rozsypal, trim (Zdenál Sünderhauf si zchromil koleno)
  • Libor Hošek, trim a navigátor
  • Tonda Podzimek, trimer hlavní plachty
  • David Kovařík, bowman
  • Milan Tomek, mastman 

Martin Trčka bude dohlížet na trénink z Mostu a každý večer proběhne debriefing přes Teams Meeting. 

První trénink po hodně dlouhé době proběhl ve větru o síle 10–17 uzlů (5–8 m/s), který loď i posádku řádně prověřil. „Na lodi je plno práce, nejmladší člen týmu už „krmil rybičky“, ale co je nejdůležitější, tým se sehrává a ladí formu!“ Zhodnotila posádka první den.

Foto: ČSJ

Příprava pokračovala nezbytnou opravou materiálu, provedením bezpečnostní inspekce lodě od pořadatelů a nastavením trimu. „Na druhý trénink jsme vypluli do silného větru 15–18 uzlů a pořádných vln. Během křížování a několika manévrů jsme dopluli až k Ischii a pak zpět jsme pluli se spinakrem. Opět jsme museli na lodi něco opravovat, ale poslední hodina tréninku už vypadala, že by to mohlo jít… Zapadalo slunce a všechny manévry byly pěkně sladěné. Při připlouvání do mariny jsme zjistili, že za sebou táhneme tenké lanko. Asi pozůstatek rybářské pasti. Takže nás ještě čekala bezmotorové přistání a pak už jen odstranit lano a trénink zajíst neapolskou pizzou v ulicích města, které docela žije,“ píše posádka z Neapole. 

Start první offshore etapy dlouhé 150 námořních mil byl naplánován z Neapole na 15. května v 19 hodin. Následují na Capri tři dny „up&down“ rozjížděk. Závod končí 20. května. Na startu bude kolem 150 lodí. 

Více na www.rolexcaprisailingweek.com

Tisková správa: Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu