V Tichém oceánu bylo nalezeno mumifikované tělo německého jachtaře

Jachta Sayo. Fotografie pořízená policisty z Baroba

Rybáři z Baroba na Filipínách našli mumifikované tělo Manfreda Fritz Bajorata u kapitánského stolu ve čtvrtek 25. února odpoledne. Jeho jachta se nacházela zhruba 62 mil od pobřeží.

Totožnost muže byla odhalena na základě dokladů, které se našli na jachtě jménem Soyo. Předpokládá se, že byl pohřešován od roku 2009.

Barobská policie prohlásila, že kolem 4. odpoledne dostali zprávu od rybáře Christophera Rivas y Escartena a jeho společníků o nálezu mrtvého těla uvnitř jachty kdesi v Tichém oceánu. Rybáři byli na cestě domů cca 62 Surigao del Sur, když spatřili bílou, neřízeně plující jachtu se zlomeným stěžněm, kde po vstupu na loď objevili tělo neznámého muže.

Jachta Sayo. Fotografie pořízená policisty z Baroba
Jachta Sayo. Fotografie pořízená policisty z Baroba

Po tomto nálezu se rozhodli jachtu dopravit na městský úřad v Barobu. Jeden z rybářů mezitím zavolal svým přátelům, aby je upozornil na objevenou jachtu.

Do Baroba pak kvůli odlivu dorazili kolem 3. odpoledne následující den. Jachta i s tělem pana Bajorata byla předána příslušným autoritám, které zařádaly o asistenci vyšetřovatelů z kriminální laboratoře na Tangadu v Surigao del Sur.

Mumifikované tělo mrtvého námořníka
Mumifikované tělo mrtvého námořníka

Příčina smrti zatím není známá, kvůli zlomenému stěžni Soya a jejímu ponoru se předpokládá, že jachta vjela do bouře, ale pravděpodobně až ve chvíli, kdy byl pan Bajorat již mrtvý. Podle soudního lékaře Marka Benecke, který se vyjádřil německému deníku Bild, poloha v sedě naznačuje rychlou a nečekanou smrt, „možná v důsledku srdečního záchvatu“.