Víkendový teoretický kurz jachtingu

Kapské město

Jak už jsem tady několikrát psal, za Krásu jachtingu nedoporučujeme nic, co nemáme vyzkoušené nebo aktéry akce osobně neznáme. V tomto ohledu tedy můžeme klidně doporučit teoretické kurzy pořádané Honzou Hanzlem (AZ Yacht), ve kterých přednáší Pavel Burkert, vynikající jachtař (Pavla jsme poznali na jeho přednáškách a časem se stal naším kamarádem, čemuž jsme velmi rádi). Série teoretických kurzů probíhala již loni, na Praze 4, v hotelu Globus v Roztylech. Jde o celkem pestrou paletu přednášek, od meteorologie, přes trimování plachet, havárie na moři až po astronavigaci. Pavel, kromě dvaceti let praxe, je vynikající přednašeč a pedagog – jeho přednášky stojí opravdu za to.

Z přednášky o haváriích jachtařů na moři.
Z přednášky o haváriích jachtařů na moři.

Letos se Honza Hanzl rozhodl vyslyšet volání mimopražských po tom, aby kurzy byly i jinde než v Praze, a zkusil uspořádat pátko-sobotní setkání na polovině cesty mezi Brnem a Prahou – v motelu v Dačicích. Víkendový kurz začíná v pátek v pět odpoledne přednáškami Nehody na moři a Trim plachet, pokračuje pak v sobotu souborem tří přednášek o meteorologii.

Stejná várka přednášek pak bude ještě o měsíc později, v Brně. Tady máte program kurzů v Dačicích a tady seznam všech chystaných teoretických kurzů.

Stále jsou volná místa, registraci najdete na stránkách AZ Yachtu. Cena kurzu je 500Kč na přednášku, při dvou a více přednáškách máte slevu 10%. Snad ani nemusím připomínat, že tam najdete ke koupi i jachtařskou literaturu z IFP Publishing.

Ohledně ubytování je možné spát v motelu Dačice, 300,-Kč/ osobu a noc a polopenze je 190,-Kč/osobu a den.

Pokud byste chtěli vzít s sebou i svoje ženy a děti není problém.Již teď je hlášeno 6 dětí, animační program pro ně se připravuje – hry, malování, korálky, vystřihovaní, procházka nebo sáňkování dle počasí a stavu sněhu.

Tak to zkuste – a když nám o tom pak napíšete krátkou zprávu, rádi ji na Kráse jachtingu zveřejníme!

Jarda Foršt
-red-