Ája a Filip: Léto končí, práce zdaleka ne

aaa11924347_10153647084709743_5943378261181779737_oNa konci posledního příspěvku jste viděli fotky salónku potom, co jsme na něm začli pracovat. Zdaleka to není hotový, nějakej rozdíl ale vidět je.

 

Kromě nás teď na lodi pracuje elektrikář. Od Filipa dostal plánek, co tam kde budeme potřebovat zapojit na baterky a teď se to v tom bordelu snaží všechno připravit. V kajutě už kabely ke světlům a 12V zástrčkám rozvedený máme od mýho táty. Napojení baterek a solárů na celej systém řeší chlapík, kterej se specializuje na lodě. Samotný baterky i soláry budeme pořizovat až později.

Salonek
Salonek

panel-copy-copy

Filip sehnal GPS plotter z Anglie. Je to Standard Horizon, takže stejná značka, jako máme radio. Navíc mapy jsou levnější, než do Garmina. Pořád čekáme, až jeden svářeč dořeší kotevnu. Jinej svářeč zatím dodělal rampu na solární panely.

Mezi tím vším jsme se na začátku září stihli vzít, parádní svatba na horský chatě v Krkonoších. Jako svatební dar jsme mimo jiný dostali krásnej byboat.

Byboat
Byboat

Svatba byla hodně povedená událost plná krásnejch usměvavejch lidí….

Hosté na svatbě
Hosté na svatbě

No a k byboatu jsme dokoupili motor, 2,5 koňovou Yamahu. O víkendu jsme to převezli na Cindu na zkoušku, všechno krásně šlapalo a klapalo.

Zkouška motoru
Zkouška motoru

Pak jsme to všechno zase zabalili převezli domu. Člun má ke třiceti kilům, motor sedmnáct, Filip si urval záda. A z ložnice se nám pomalu stává spíš taková garáž plná příslušenství a nářadí. Máme tam i tři plachty, kosatku a genu a hlavní, tu necháme ušít novou.

Mimochodem, loď, která stála vedle Carmen, tam už není. Takže se to naše žihadlo ukázalo v celý svý kráse.

S/Y Carmen
Carmen

Vzhledem k tomu, že se nám odjezd asi trochu opozdí, Matěj stihne ze škodiče vyrůst v trochu užitečnějšího člena posádky. Už teď umí naprosto spolehlivě sedni a přines. Občas se ale pořád snaží zdrhat a rozkouše si všechny nafukovací hračky, včetně bazénku.

Blíží se zima a my jsme toho tedy nestihli ani zdaleka tolik, kolik jsme potřebovali. To není vůbec optimistickej závěr. Ještě jsme zvládli vymontovat jednu kóji, aby tam mohl elektrikář připravit rozvody.

Kóje připravena k namontování rozvodů
Vymontovaná kóje

Rádi bysme letos dořešili i tu kotevnu, abysme měli konečně hotovu celou příď. Tam je ale nějakej problém s tvarem tý nádoby. K tomu se pořád ochlazuje a jakmile klesne teplota pod nějakejch 15 stupňů, asi už nebudeme chtít do lodi řezat, protože to pak nebudeme moct natřít ochranou proti korozi. Ty barvy by nepracovaly správně. Tak nevíme, kolik času na to tak máme. Měsíc? Možná míň…