Alya je zachráněna

Jak jsme psali dříve, projekt Zachraňte Alyi na Startovači byl úspěšný a Martin sehnal dostatek peněz na opravu lodě a další plavbu. Projekt ještě běží a čím více se nakonec vybere peněz, tím kvalitnější a bezpečnější opravy může Martin udělat. Jaké jsou ale teď další plány?


AHOJ!

Mnohokrát DĚKUJI všem, kdo jste se mě rozhodl podpořit a stali jste se tím i součástí projektu mé osamělé plavby. JEN DÍKY VÁM MÁ ALYA ŠANCI PLOUT DAL! Posledních pár dní zbývá  do konce kampaně a stále je možné se přidat a vybrat si z různých odměn. Konečná  částka bude značně ovlivňovat celou strategii a pružnost při opravě lodi a plavby okolo světa…

Z vybraných peněz budou pořízeny Vámi vybrané ceny podle osobních přání a jejich zaslání. Protože čas utíká a čeká mě hodně práce a i letenky jsou značně dražší v měsíci prázdnin, odlétám už 27.6.2017. Už mám zařízená nutná Víza, zubařskou prohlídku, prodloužené osobní i platební dokumenty a zdravotní pojištěni, vše pro případ mé dlouhodobé nepřítomnosti.

Alya II je uskladněna u australských domorodců na okraji buše. Nářadí i vhodné místo pro opravu trupu mám už dohodnuto. Poškozeni je velice vážné a její oprava si vyžádá odborné znalosti. Loď musí být po opravě trupu pevná a bezpečná nejlépe ještě více, než dřív. Sehnat někoho takového v Austrálii je skoro nemožné a nebo na stovky mil daleko. Pro tento problém jsem se rozhodl požádat svého bratrance Patrika Zamazala, aby letěl na pár týdnů se mnou. Je velice schopný truhlář a architekt moderních konstrukci domů. Už nějakou tu loď postavil i opravil a já mu párkrát i asistoval. I díky němu jsme byli schopni opravit naši první rodinnou plachetnici Elis, která neměla kýl, a já si hned potom postavil katamarán Elis II pod jeho vedením – a to mě dostalo až sem. Jsme dobrý tým, konstrukci Alye dobře zná a mou prosbu o pomoc přijal. Ani neznám nikoho vhodnějšího.

Předpokládám, že oprava trupu se sháněním potřebného materiálu zabere přibližně měsíc. Dále bych podle stavu lodní kasy Alyi nově vybavil. Čeká mě sehnat jiný závěsný motor, generátor, koupit nový autopilot, nové baterie s regulátory k solařům. Výbava pro bezpečnost, kontrola záchranného ostrůvku, sehnání nového člunu a elektrického i manuálního nářadí. Plánuji i zkrácení stěžně a další úpravy, hlavně kolem jeho upevnění, do divokých vod Indického oceánu. I v tomto druhém měsíci pobytu chci začít shánět nutné zásoby potravin na další plavbu dál a vyřizovat si nové povolení k plavbě kolem australského pobřeží. Hned jak to bude jen možné Alyii přivezu na velkém vleku k moři a jeřábem spustím opět na vodu. Hned začátkem září bych moc rád opustil město Cooktown, směřoval do Indického oceánu a navázal na původní plán.

STÁLE JEŠTĚ MŮŽETE PŘISPĚT NA STARTOVAČI

Vše, co se bude dít, už brzy na www.krasajachtingu.cz

S POZDRAVEM A VELKÝM VELKÝM DÍKY

KPT. Martin Doleček (LETOHRAD)

Alya v Panamském průplavu