Březnové shrnutí – to nejlepší na Kráse jachtingu za poslední měsíc

Sv. Helena, foto: Martin Doleček

Martin Doleček krom toho že si cestou hezky vyváří taky šťastně překonal první etapu plavby napříč Atlantikem a zakotvil na Svaté Heleně, ostrůvku ztraceném v oceánu, kde spojenci internovali kdysi Napoleona. Zatím čekám na nějaké fotografie z ostrova, ale teď se můžete podívat alespoň na mapu plavby včetně zpráv, které Martin posílal. Pro připomenutí – tady je rozhovor s Martinem ještě z Kapského města a tady naleznete článek o téhle etapě plavby

Takhle si Martin vaří.

Kouzelný článek o plavbě Irským mořem z pera Wendy Bartůška, známého taky jako Papito. Wendy je nejen vynikající mořeplavec tradičního střihu, ale také skvělý vypravěč. A tak si rozhodně nenechte ujít jeho vyprávění o jedné malé lodi, přílivech, odlivech, děsném počasí a malé bílé kryse

Agáta na lodi okamžitě zdomácněla a ochutnávala všechno, co jí přišlo do cesty.

Golden Globe Race 2018 (19) se blíží ke svému závěru. V tuhle chvíli je na trase poslední závodník, Fin Tapio Lehtinena se svou lodí Gaia 36 Asteria. V uplynulých dnech dorazil třetí Uku Randmaa a na čtvrtou příčku obsadil, po mnoha peripetiích, Ištván Kopar. Ke Golden Globe Race se ještě určitě vrátíme.

Uku Randmaa v cíli GGR. Foto: goldengloberace.com

A když jsme u těch dálkových sólo plaveb, nemůžeme nevzpomenout Richarda Konkolského. Jestli máte Richarda rádi, a já věřím, že máte, poslechněte si jeho přednášku o tom, jaká byla jeho cesta k vrcholům jachtingu. Jde o záznam přednášky, kterou měl Richard v Praze v polovině letošního ledna. 

Foto: czechfxgirls.cz

A slavné okamžiky zažila naše redakce. Dvě krásná děvčata, jachtařky, nás navštívily v našem suterénním království. Sára a Dominika jsou na cestě na olympiádu 2020 do Tokia a to ve třídě 49erFX – odtud jejich volací znak czechfxgirls. O tom, co musí ještě splnit a co k tomu ještě potřebují je náš natočený rozhovor.

A na závěr, pokud snad plánujete kupovat čelovku, tak tady jsou zkušenosti Jardy Komínka s čelovkou Fenix HP25R.

Úplně na závěr naše aktuální slevová nabídka: Velká kniha umění jachtingu je v předprodeji stále se slevou 20%! Sleva platí do 10.dubna, takže jestli o tuhle nevšední knihu máte zájem – dlouho neváhejte. Předobjednávku najdete zde.