Znovu vychází v dubnu: Velká kniha umění jachtingu

Velká kniha umění jachtingu – v originále Expert Sailing Skills od ikonického Toma Cunliffa, tvoří mezi „normálními“ příručkami o jachtingu prakticky vlastní kategorii. V množství přiruček, které ve světě vycházejí, ční mezi nimi Velká kniha nejen svým formátem, (je to poctivá A4), ale i svým obsahem. Zatímco většina příruček je vyloženě instruktážního charakteru – nic proti tomu, proboha – do téhle knihy dal Tom Cunliffe něco navíc. Dal do ní sebe, své letité zkušenosti na moři a své srdce. Tohle dohromady bývá často označováno termínem dobrá námořní praxe. Tahle kniha vznikala ve spolupráci se známých britským magazínem Yachting monthly, a je to na ní znát. Nakladatel chtěl prostě pro své čtenáře něco víc, než jen popis postupů a pravidel. Chtěl zkušenosti celoživotního námořníka zamilovaného do moře. A dosáhl toho.

Tom Cunliffe napsal svou knihu jako souhrn svých zkušenosti v mořském jachtingu. Ve všech kapitolách zúročuje nejen své znalosti, ale hlavně zkušenosti. Férově se o ně se čtenářem dělí, vše, o čem píše, vyzkoušel na vlastní kůži. V knize se soustředí prakticky na všechny aspekty jachtingu a neváhá k nim přidat vlastní názory, i když se někdy takové postupy rozcházejí s tradiční autoritou. Tím čtenáře neustále nutí konfrontovat zažité postupy s realitou na moři a učí ho používat zdravý rozum, který ve spojení s dostatečnými znalostmi vytváří tu zmíněnou dobrou námořní praxi. Cože je přístup k moři, kterým by měl vládnout každý, kdo se na něj vydává.

Velkou knihu jsme původně vydali už v roce 2013 a nyní jí vydáváme znovu letos. Ty důvody jsou dva. Především tiskové náklady jsou velmi vysoké a tak není možné takovou knihu tisknout moc často, a za druhé, dorůstají další jachtaři, kteří chtějí brát jachting se vší vážností. Protože, i když možná dnes jedete podruhé v životě do Chorvatska, i v Chorvatsku umí být moře zrádné a potom… co, když na vás zítra čeká Atlantik? Kdo ví…

V tento okamžik je kniha již v tiskárně a současně je spuštěn předprodej. Takže jako čtenáři Krásy jachtingu můžete knihu předobjednat se slevou 20%, a to do 10. dubna, což je za chvliku!

Pokud byste se chtěli o knize dovědět něco více, zde jsou další informace.

p.s. koneckonců, nic neriskujete – na knihu je 60 dní garance vrácení peněz bez udání důvodu 🙂