Čelovka Fenix HM65R-T: vysoký výkon, dva reflektory a nový rychlý systém utahování popruhu

(tisková zpráva) Běžecká verze populární čelové svítilny HM65R se oproti starší sestře může pochlubit několika vylepšeními. Už na první pohled se liší použitím pouze jednoho, ale o to širšího a stabilnějšího popruhu kolem hlavy, který se utahuje otočným kolečkem. S dosvitem 170 metrů, ideálním poměrem hmotnosti, výkonu a jednoduchým ovládáním, bude pomocníkem nejen nočních sportovců, ale i dalších outdoorových nadšenců.

V čelovce jsou zachovány oblíbené prvky předchozí verze a nadále pracuje se systémem dvou reflektorů, jejichž spojený výkon ale vzrostl na 1500 lumenů. Zaostřené světlo dálkového reflektoru o síle až 1300 lumenů oceníte např. v extrémních podmínkách náročného horského terénu nebo při hledání vzdálenější turistické značky, kterou s dosvitem 170 metrů zaručeně najdete. Druhý kužel se širokým teplejším světlem je ideální volbou při svícení do blízké vzdálenosti a svým výkonem 400 lumenů dokáže plynule nasvítit zorné pole až do 54 metrů. Oba reflektory nabízejí tři režimy svícení a jejich kombinací si můžete vytvořit dokonalé světlo do jakýchkoliv podmínek. Střední režimy využijete při běhání a při práci a nejnižší o hodnotě 5 lumenů a výdrží až 300 hodin dobře poslouží při kempování nebo čtení ve stanu.

Každý z reflektorů má své vlastní tlačítko a ovládání je tak velice jednoduché a intuitivní. Mezi tlačítky, která jsou umístěna v horní části čelovky, pak najdete indikátor stavu baterie, který po dobu nabíjení slouží zároveň jako indikace jeho průběhu. Důležitá a praktická je také inteligentní funkce ochrany proti přehřátí. V nejvyšších režimech produkují LED kromě světla i hodně tepla, takže jakmile čelovka dosáhne provozní teploty vyšší než 65 °C, začne postupně snižovat výkon, dokud se teplota neustálí. Po ochlazení se její výkon opět zvýší.

V dálkovém reflektoru je použita LED Luminus SST-40 a v širokém reflektoru LED Cree XP-G2 S3. Tyto špičkové diody zajišťují vysoký světelný tok a spolu se zdokonalenou funkcí prodloužené výdrže dosahují vynikající doby svícení. Reflektory pak pohání k výkonu jeden Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 3500 mAh, který je součástí balení. V případě potřeby jej lze nahradit i dvěma jednorázovými bateriemi CR123A, které dobře poslouží například při velmi nízkých teplotách hluboko pod bodem mrazu. Rychlé a pohodlné nabíjení je pro Fenix prioritou, a proto se čelovka nabíjí přes moderní USB-C konektor.

Výrazným inovativním prvkem u modelu HM65R-T je způsob nastavování hlavového popruhu. Výrobce nově použil svůj vlastní patentovaný Sport Fit Systém, kdy lze rotačním kolečkem utáhnout popruh snadno jednou rukou. S nízkou váhou 141 g, prachuvzdornou a vodotěsnou konstrukcí (až do hloubky 2 m dle standardu IP68) z magneziové slitiny, poslouží skvěle např. při běhu v náročnějším terénu, jízdě na kole, kempování, výletech na běžkách či rybaření. Díky možnosti naklápění a zvolení si ideálního úhlu svícení, lze čelovku doporučit i při práci v dílně. Popruh je také opatřen reflexními prvky a naplníte s ním zákonné požadavky při pohybu po neosvětlené krajnici silnice či lesní cesty. Dokonalá univerzálnost, volitelný tvar světelného kuželu, skvělá výdrž a výkon dělají z tohoto modelu jednu z nejlepších nabíjecích čelovek na trhu.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009. Nabíjecí čelovka Fenix HM65R-T je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena čelovky je 2 699,- Kč s DPH.

Tisková zpráva: www.kronium.cz


PRÁVĚ VYŠLO:

Sarónský záliv a okolí