Charter v Chorvatsku od 30.5!

Jak jsme psali v minulém článku, situace je značně nepřehledná, ale nebál bych se tvrzení, že překážky padají jedna za druhou. Honza Malach nám před chvilkou poslal následující zprávu, týkající se jachtingu v Chorvatsku.


Charter v Chorvatsku startuje 30.5.

Právě nám do schránky od našich spolehlivých partnerů dorazila následující zpráva. EU občané mohou přicestovat do Chorvatska bez nutnosti karantény.

K doložení účelu cesty pro Chorvatské úřady bude potřeba:

Odeslat plně vyplněný crew list minimálně 7 dnů dopředu. Crew list musí obsahovat email adresou a telefonní číslo skippera.

Zákazník musí mít boarding pass, který mimo jíné obsahuje kontakt na Chorvatsky mluvicí osobu pro případy že by nastaly problémy.

Zdroj: 15.5 Pitter Yachting (seriózní a jedna z největších charterových společností operující v Chorvatsku). Čekáme na ověření z dalších zdrojů.

Další info ohledně turismu v Chorvatsku

https://www.lidovky.cz/…/do-chorvatska-by-se-cesi-meli-dost…

Transit pres Rakousko

Průjezd (tranzit) Rakouskem, jestliže během tranzitu nedojde k zastavení a je zajištěn vstup do cílové země. Toto platí i pro cesty od státní hranice na letište ve Vídni a opačně. Po příjezdu předložte, prosím, vyplněný tranzitní formulář (viz níže).

Zdroj: https://www.bmeia.gv.at/cs/rakouske-velvyslanectvi-v-praze/

Transit Slovinsko

Slovinsko jako první v Evropě vyhlásilo konec epidemie a otevírá hranice

Zdroj: https://www.idnes.cz/…/slovinsko-koronavirus-pandemie-skonc…

Letenky

Ryanair obnovuje lety 1.7. Nejbližší vypsané lety Praha – Zadar nabízí aktuálně od 4.7

Z dřívějších letů našich zákazníku zatím zrušil a nabízí refundaci za lety do 16.5, návratové letenky od 30.5 zatím k refundaci nenabízí, takže situace s lety pro kveten nám není úplně jasná.

https://www.ryanair.com/…/travel-updat…/articles/BACK-FLYING

Výběr lodí – za nejlepší ceny a stále se sníženou zálohou 10-30% při rezervaci + možností posunu při problémech s cestováním

https://www.jachta-chorvatsko.cz/pronajem-lodi/vyhledavac

Pokud chcete sledovat další info, dejte naší stránce https://www.facebook.com/jachtachorvatsko.cz/ like, nebo napište na email kapitanske.zkousky@geotrips.eu email s predmetem Chci newslettery.


Tolik Honzův text, tak snad se blýská na lepší časy.