David Křížek mistrem republiky na katamaránu


Nejlepší posádka na dvoutrupých plachetnicích z loňského roku David Křížek se Zdeňkem Adamem z Lokomotivy Plzeň navázala na úspěšnou loňskou sezonu a letošní rok zahájila vítězstvím na mistrovství České republiky katamaranů Compotech Open.

Šampionát se jako první generálka na nadcházející mistrovství Evropy lodní třídy Tornado uskutečnil v péči Campu Jestřábí 1 v Černé v Pošumaví.

„V sobotu nám foukalo od nuly v nárazech až do sedmi metrů za vteřinu a odjeli jsme tři rozjížďky. V neděli se vítr ustálil na dva až čtyři metry za vteřinu a uskutečnily se další čtyři rozjížďky. Takže spokojenost závodního pole,“ komentoval dění na vodě předseda této lodní třídy Vladislav Ptašnik. Se svým výkonem byl již spokojený méně. „Hned v sobotu jsme měli problémy s technikou a vše vyvrcholilo zraněním a to poznamenalo naše účinkování v závodě. Nakonec z toho bylo čtvrté místo, ale určitě jsme měli na některou z medailí.“

david_krizek_2Již od začátku letošního roku se připravujeme na vrcholnou událost sezony, ME třídy Tornádo. Evropskému šampionátu však bude předcházet mezinárodní mistrovství republiky této lodní třídy, takže se máme co otáčet. Vše vypukne již 9. června, takže přijeďte se podívat. Katamarany jsou krásnou podívanou!“ Zve všechny zájemce hlavní organizátor závodu z YC Mulda v kempu Jestřábí 1 z Černé v Pošumaví Petr Beneš. Vítězná posádka David Křížek a Zdeněk Adama na závěr předvedla vítězný taneček!

david_krizek_3Petr Vitoň

Foto Martina Barnetová

Výsledky

Katamarany open (11 lodí)

1. David Křížek – Zdeněk Adam

2. Jakub Sobotka – Veronika Hrabalová

3. Miroslav Falta – Martin Doležel