Dvakrát bronz – bratři Teplí úspěšní na Kanárech

Foto: ČSJ

Dvě bronzové medaile získali Ondřej Teplý ve třídě Finn a Viktor Teplý na Laseru v závodě Gran Canaria Olympic Sailing Week na Kanárských ostrovech.

Tímto závodem si oba zpestřili trénink, který v přívětivých podmínkách Kanárských ostrovů oba se svými tréninkovými skupinami absolvují. Závod se jel od 4. do 8. prosince v Las Palmas na ostrově Gran Canaria. Vzhledem k situaci ve světě byla letos celková účast slabší než v minulých letech, ale nechyběli závodníci ze světové špičky. 

Foto: ČSJ

Během závodu byly opravdu drsné podmínky, hodně foukalo a byly až čtyřmetrové vlny. Přestože startovalo poměrně málo lodí, konkurence byla dobrá a závod jsme si s bráchou oba užili. Byla to legrace a skvělé zpestření tréninku,“ hodnotil Ondřej Teplý, který trénuje na Kanárských ostrovech už od konce října. „Se svou tréninkovou skupinou, v níž je i mistr světa a také vítěz tohoto závodu Maďar Zsombor Berecz, jsme strávili více než měsíc na Lanzarotte, kde máme skvělé podmínky na přípravu. Je slunečno, až 25 °C, každý den vítr, prostě paráda. Ale přesto už je to dlouhé. Byl jsem rád, že jsme letěli na závod do Las Palmas, kde jsem se potkal alespoň s jedním členem rodiny. Viktor tam před závodem a krátce po závodě také trénoval a nyní se vrací domů. Já už se také těším, letím 18. prosince,“ dodal. 

Foto: ČSJ

Oba bratři se připravují na poslední možnost kvalifikace na olympiádu do Tokia. Pro Finnaře je to navíc olympiáda poslední. V Paříži v roce 2024 již tato třída na programu her nebude. Pro třídu Finn bude kvalifikačním závodem mistrovství světa v Portugalsku, které se pojede až 4.–12. května, pro Lasery to bude závod světového poháru Semaine Olympique Française, který proběhne 17.-24. dubna. Tento závod bude zároveň mistrovstvím Evropy pro třídu Finn.

Tisková zpráva:

Eva Skořepová
PR manažerka Českého svazu jachtingu