GGR22 Kirsten má šanci překonat všechny rekordy. ETA do Les Sables d’Olonne je pátek 28. dubna!

GGR den 232 – Kirsten má šanci překonat všechny rekordy.  Předpokládaný příjezd do Les Sables d’Olonne je pátek 28.! Kirsten se drží na prvním místě. Pokud se jí podaří zvítězit,  získá několik prvenství! Vedoucí trio zpomalené slabými větry v neděli a opět ve středu!

Trio Simon, Kirsten a Abhilash se nyní nacházejí těsně u sebe na vzdálenost asi 170 mil a blíží se k Biskajskému zálivu, poslednímu úseku plavby do Les Sables d’Olonne. Závod ale ještě není u konce. Kirsten Neuschäferová (ZAF) má náskok 90 mil před svým nejbližším soupeřem Tomim Abhilashem. S 23hodinovou kompenzací za záchranu Tapiho v Indickém oceánu se zdá být neporazitelná, ale nic není jisté! Nejdříve musí oba závodníci po měsících plachtění po pustých oceánech zvládnout hustý provoz v Biskajském zálivu a Abhilash Tomy (IND) na Bayanatu neztrácí rychlost!

Oba mají stálé podmínky se zadními větry, ale ve středu má vítr slábnout a následne se stáčet na západ a pak na jih. Dva různé typy lodí se v různém počasí chovají odlišně, takže překvapení není vůbec vyloučené.Nicméně pro Abhilashe je to obrovská výzva. Zatím vše naznačuje, že Kirstenin spinankr na přídi Minnehahy protne cílovou pásku jako první.

Pozice závodníků 25.4.23 v 10:00

Předpokládané časy příjezdu budou ještě upřesněny na webových stránkách GGR. Kirstenina Minnehava zatím letí k cíli s kostí v zubech rychlostí až 8,1 uzlu. V cíli by mohla být v pátek 28. ráno, následovaná Abhilashem o méně než den později. Simon Curwen (GBR) ve třídě Chichester by mohl dorazit do Les Sables d’Olonne již ve čtvrtek 27.

Sledujte dění na webových stránkách GGR, kde budou průběžně aktualizovány předpokládané časy příjezdu a další informace o závodě.