Hledáme doplnění posádky na plavbu z Francie do Anglie a zpět

Vyplouváme 27.4. ze Saint Malo a míříme přes kanál La Manche do Portsmouth. Cestou chceme navštívit i Normandské ostrovy. Volná jsou ještě dvě místa a tak neváhejte a zkuste si plavbu v přílivových vodách! Kapitánem je Tomáš Shrbený, držitel Yachtmaster Ocean A. Potvrzení naplutých mílí v oblasti B možné.

Pobřeží Bretaně je velmi členité a pro jachtaře krásné, divoké a místy nevyzpytatelné. To co je na Bretani krásné ji také dělá obtížnou pro jachting. Veliké rozdíly mezi přílivem a odlivem vyžadují přesnou a neustálou navigaci. Na břehu čekají na jachtaře příjemné creperie, s palačinkou a cidrem na stole a na moři nedaleko pobřeží Normandské ostrovy.

Loď: hliníkový Alubat OVNI 345 DI se zasouvacím kýlem
Termín plavby: 27.4. – 3.5.2013, nalodění 9:00, vylodění 17:00
Cena: za loď při šesti lidech cca. 8700,- Kč na osobu
Doprava: autem
Délka plavby: 6 dnů/300 nm
Trasa: Normanské ostrovy, jižní Anglie, pobřeží Francie

Když tak pište na mail: jaroslav@ifp-publishing.cz

Alubat, hliníková OVNI 345 DI
Alubat, hliníková OVNI 345 DI

Plánované/možné zastávky:

Cílem plavby je maximálně využít toho co nám oblast přílivových vod za týden nabízí. Součástí plavby bude přeplavba na jižní pobřeží Anglie, což znamená 2x přeplout English Channel tam a zpět a tedy dvě noci na moři v oblasti s hustým provozem.

Na Normanských ostrovech, pokud to počasí dovolí, bude možno s lodí se zataženým kýlem dosednout na dno a zůstat na pláži na suchu.

Jižní pobřeží Anglie umožňuje návštěvu přístavu Portsmouth s námořním muzeem s HMS Victory, nebo oblasti Solentu a ostrova Wight.

Na pobřeží Francie je možnost navštívit námořní muzeum v Cherbourgu, nebo pro labužníky přístav Cancale – vyhlášenou lokalitu chovu ústřic.

Normandské ostrovy:
Guernsey
Jersey
Alderney
Sark
Herm

Muzea:
Portsmouth Historic Dockyard
Museum of Naval Firepower

Submarine Museum
Cité de la Mer museum800px-Saintmalo