Jachtařské webináře

Jachting je neustále se zdokonalování a učení. Každá plavba je jiná a každý skiper nebo posádka na to musí být připravení. A proto Tetris Sailing, ve spolupráci s Krásou jachitingu, uvádí JACHTAŘSKÉ WEBINÁŘE:


Každý jachtař si jistě dobře pamatuje, jaká byla jeho vůbec první plavba na plachetnici. Na jednu stranu se člověk hrozně těší, na druhou má trochu obavy z toho, že to nezná, že se nebude orientovat, že nebude vědět, co dělat a co nedělat. Pak na místě začne kapitán používat slova, která jsme nikdy předtím v životě neslyšeli, a říkat množství pravidel a zásad bezpečnosti, kterých je prostě na jeden večer až moc na zapamatování. Hned na to se vypluje a začne další várka neznámých výrazů a pojmenování, úkonů a rozkazů, a ještě navíc když k tomu pěkně fouká, plachty hlasitě flatrují a vůbec se přidává takového toho všeobecného shonu. Po takovém dni má člověk hlavu jak balón, a právem. 

Jeden z mých moudrých instruktorů jachtingu kdysi na plavbě prohlásil památnou a velmi pravdivou větu: “Na stres reaguje mozek zvýšenou tupostí.” Takže na všech plavbách Tetris Sailing se od začátku výuky i po celou dobu plavby snažíme hlavně eliminovat všechny stresové situace, na všechno se předem připravit a vše pak zvládat v klidu. 

K tomu je ale důležitá i důkladná příprava posádky před plavbou. Pro všechny své posádky pořádám každý rok před začátkem sezony online webináře, aby věděli, co je čeká, na co se připravit, a hlavně si díky tomu mohli plavbu užít ještě o 100% více. Pro úspěšnost webinářů jsme se tento rok rozhodli ve spolupráci s Krásou Jachtingu je nabídnout veřejně a třeba tak pomoci v přípravě na plavbu i jiným posádkám a nováčkům!

Srdečně vás všechny proto zvu na online webináře Tetris Sailing!

27.4. od 19:00 webinář Plavba na plachetnici a příprava na competent crew – tento webinář doporučuji hlavně úplným nováčkům či začátečníkům, dozvíte se vše o plachetnici, jak funguje, pravidla spokojené posádky, co očekávat od plavby, co vzít s sebou a vyzkoušíme si i základní uzle. Na plavbě toho pak na vás už nebude tolik a budete se rychleji orientovat. 

11.5. od 19:00 webinář Kapitánské průkazy – pokud uvažujete o pořízení si nějakých kapitánských papírů, či rozšíření na moře, sestavila jsem přehled všech běžně dostupných zkoušek a průkazů, jejich podmínky, finanční i časovou náročnost, výhody a nevýhody a osobní zkušenosti.

25.5. od 19:00 webinář Práce s plachtami a základy trimování plachet – webinář sestavený jak pro úplné nováčky, tak pro posádky a budoucí kapitány, kteří si ještě nejsou úplně jistí v kramflecích. Přehledné představení všech hlavních lan a plachet na palubě, jejich funkcí, zásady bezpečné práce s lany a přes základy aerodynamiky se dostaneme až k běžným manévrům na plachty. Webinář obsahuje animace, díky kterým logiku ovládání plachet pochopí i člověk, který na plachetnici nikdy nebyl. 

Cena webináře je 350 Kč a každý účastník získá přístup k záznamu webináře na další 2 měsíce. 

PODROBNOSTI O WEBINÁŘÍCH ZDE

Přihlásit se na webinář

Pokud si nejste jistí, jestli je pro vás některý z webinářů vhodný, napište mi na tetris.sailing@gmail.com. Napíšu vám podrobný sylabus a obsah webinářů a společně probereme, jestli a který webinář by pro vás byl nejvhodnější. 🙂 

Těším se na virtuální setkání!

Tereza “Tetris” Langhammerová