Jachting v bouřích! Limitovaný dotisk knihy knih pro jachtaře

Dlouho to vypadlo nemožné, a loni, kdy ceny papíru a tisku vystřelili k hvězdám, tuplem. Ale díky tipu jednoho našeho čtenáře (on ví, o koho jde 😊 a ještě jednou posílám díky) jsme objevili velmi dobrou tiskárnu s velmi dobrými cenami. Takže i limitovaný dotisk knihy tlusté a v pevné vazbě začal dávat smysl. A tak bych chtěl zkusit limitovaný dotisk knihy, o které se plným právem říká: „Kdybyste měli mít jen jednu jedinou knihu o jachtingu, je to tahle.“

Tahle kniha je opravdu jedinečná, už dost dlouho vyprodaná a její normální dotisk je extrémně komplikovaný – respektive extrémně drahý. Ale jak jsem uváděl výše, poslední kalkulace ukázaly světlo na konci tunelu.

Takže, věci jsou tak daleko, že jsme v eshopu otevřeli předobjednávky na následujícím odkazu a pokud o knihu máte zájem, klikněte níže:

LIMITOVANÁ PŘEDOBJEDNÁVKA JACHTING V BOUŘÍCH

Podotýkám, že jde o limitovaný dotisk. Tedy, že nejdříve sebereme objednávky a teprve potom na základě jejich počtu vytiskneme přesný počet knih.

Uzávěrka sběru objednávek je za pár dní! Již 15.10.2023 22.10.2023

Kniha je formátu oříznuté A4 (o něco větší než B5), má 344 stran, pevnou vazbu a samozřejmě je barevná. Najdete v ní fotky, schémata, postupy, zkušenosti – vše pro případ, že se vaše loď dostane do těžkého počasí.

Kniha Jachting v bouřích vychází ve Velké Británii pravidelně již od roku 1967, poslední sedmé vydání, to, které se právě chystáme dotisknout. Původní první vydání (a několik dalších) sestavil sám Kaines Adlard Coles a vydal ve svém proslulém nakladatelství Adlard Coles. Po jeho smrti se edice ujal Peter Bruce, který knihu sestavuje a rediguje dodnes. Od prvního vydání doznal text mnoha doplnění a úplných aktualizací tak, jak se vyvíjí v jachtingu technika.

Co však zůstává stále stejně špatné, jak podotýká Petr Bruce, je počasí, a proto se každé nové vydání snaží co nejvíce zabývat to nejaktuálnější problematikou překonávání těžkého moře. Už jen seznam autorů je úctyhodný, čítá 11(!) autorů zvučných jmen plus 8 dalších, kteří přispěli do příběhové části knihy (za všechny bych tady jmenoval alespoň manžele Pardeyovi).

V současnosti je nakladatelství Adlard Coles Nautical součásti velkého mezinárodního nakladatelského domu Bloomsbury, který vydávání jachtařských “Colesovek” zaštiťuje (stejně jako třeba Reeds Almanach) a to tuším od roku 1991. Právě s Bloomsbury spolupracujeme ohledně vydání této nevšední knihy.

Obsahem knihy, jak jste už určitě pochopili, je popis vyzkoušených způsobů, jak přežít na moři těžké počasí. Kniha se ale nevěnuje jen samotnému přežití v bouři. Najdete v ní i kapitoly o přípravě lodě, takeláže, posádky, použití vhodné taktiky před bouří a při ní. Na své si přijde i meteorologie, boj proti mořské nemoci a překonávání velkých vln na katamaránech a nebo malých motorácích. Konec konců, nahlédněte sami na tenhle odkaz, je tam přepsaný obsah knihy.

Takže jestli tihle mimořádnou knihu chcete – neváhejte, uzávěrka objednávek je 22.10.2023 a to je za pár dní!