Kniha pro milovníky napínavé četby

NEUVĚŘITELNÁ NÁMOŘNÍ DOBRODRUŽSTVÍ.

Psáno podle skutečných událostí.

Nakladatelství IFP Publishing vydalo letos na podzim knihu, která není v našich krajích úplně běžná. Jedná se o skutečné příběhy z moře, které jsou součástí anglického historického povědomí. Pro nás, jako pro zaryté suchozemce, neexistuje ekvivalent takových událostí. Život na moři je nám v jádru tak vzdálený, že historie spjatá s takovým živlem u nás není. Nejblíže se asi takovým příběhům u nás blíží příběhy některých válečných událostí starého Rakouska, předávané z  generace na generaci.

Naopak historie Velké Británie, jako historie ostrovního státu, je plná dramatických příběhů, které se odehrály na moři, ať už za válek,  nebo v dobách mírových. A nejde jen o historii. I současné námořnictví a současný jachting je vděčným zdrojem událostí, v nichž moře a živly mořské vůbec hrají hlavní roli.

Dick Durham, redaktor populárního jachtařského měsíčníku Yachting Monthly, sestavil z těchto příběhů jedinečnou sbírku, jedinečnou koláž, mapující příběhy námořníků a jachtařů napříč oceány a napříč historií až do současnosti. Najdete zde příběhy poetické a příběhy drsné. Příběhy s koncem dobrý, ale i příběhy s koncem špatným, protože takový je prostě život námořníků. Dočtete se třeba o tom, jaký příběh byl předobrazem knihy Bílá Velryba a dočtete se také například, jaká nejmenší plachetnice obeplula zeměkouli. Některé příběhy jsou zábavné, jiné dobrodružné a z jiných vás zamrazí. Zamrazí vás, i když se odehrály před desítkami let, jako třeba Vor z Medůzy nebo ztroskotání Generala Granta.

Prostě máte-li rádi dobrodružství a zároveň posezení (nebo poležení pod peřinou s baterkou) s dobrou knihou, rozhodně neuděláte chybu, když si tuhle knihu k Vánocům koupíte.

Vázaná kniha, s papírovým přebalem. Vyšlo v listopadu 2012. Další info na webu nakladatele

DPC 299 Kč.