Kristýna Piňosová má zlato z IQFoiL Youth & Junior Games

Od pondělka 1. 8. do čtvrtka 4. 8. se jela základní část iQFoiL Youth & Junior Games na Lago di Garda. Český windsurfingový tým jel tento závod jako generálku před mistrovstvím světa olympijské třídy iQFoil, které začíná za dva týdny na jezeře Silvaplana ve Švýcarsku.

Do pátečních medailových rozjížděk pro 10 nejlepších v každé kategorii se probojovaly naše skvělé slečny:

  • U17 Alexandra Lojínová ze 3. místa
  • U19 Kristýna Piňosová z 2. místa
  • U19 Kateřina Altmannová z 5. místa
  • U19 Nela Sadílková ze 6. místa

A jak dopadlo finále?

V kategorii U19 zvítězila Kristýna Piňosová (TJ Rapid Brno). Kateřina Altmannová (TJ Lokomotiva Plzeň) se posunula na 4. místo. Nela Sadílková (TJ Delfín Jablonec) skončila desátá. V kategorii U17 přidala Alexandra Lojínová (TJ Delfín Jablonec) 5. místo. Kristýna Chalupníková (TJ Rapid Brno) skončila za branami finále na 15. místě.

Kristýna Piňosová zajela parádní závod, porazila mimo jiné domácí závodnici Sofii Renna, mistryni světa z roku 2021. „Celý týden jsem se držela na druhém místě, ale rozhodující finálovou rozjížďku jsem vyhrála a získala tak celkové vítězství,“ popsala závod. „Na vrchol sezony, na nadcházející mistrovství světa, se budeme nyní připravovat dva týdny tady na Gardě a pak pojedeme rovnou do Švýcarska. Ale dneska to ještě pořádně oslavíme.“

Kristýna Piňosová
Stupně vítězů

Mezi chlapci v kategorii U19 byl David Drda na 17. místě, Jan Kuchař na 39. místě, Šimon Skřepek na 51. místě a Jiří Plch na 67. místě.  A v kategorii U17 Jirka Štěpánek na 43. místě.

Konkurence mezi chlapci na vysoké úrovni, a proto i jejich výsledky jsou velmi kvalitní.

Video: https://www.facebook.com/circolosurftorbole

Sestřih z finálové jízdy: https://www.youtube.com/watch?v=YR0LE25ifuY

Rozhovor s Kristýnou Piňosovou: https://youtu.be/UFE3zjFg-dQ

Eva Skořepová

PR manažerka Českého svazu jachtingu