La Grace: Aktuální zprávy od redaktorky Krásy jachtingu #1

Na palubě La Grace je reportérka Krásy jachtingu, Tetriska (mnozí jistě znáte ) a zasílá pravidelné zprávy. Máme tudíž zprávy z paluby takříkajíc z první ruky. -red-

Vypluli jsme v neděli, jižním kursem kolem Elby (jen v Porto Azzuru jsme nabrali vodu) a pak dál směrem k jihu Korsiky. Kolem se všude honily bouřky, moře bylo docela rozvlněně a tak některým nebylo úplně volno. Všichni ale zvládají. Kapitán s bocmanem nás rozdělili do tříčlenných hlídek po čtyřech hodinách. Střídáme se tedy u kormidla, na plachtách i v kuchyni.
Původně docela slušný vítr v noci hodně zeslábl a nezbylo než k ránu nastartovat motor. Tím jsem se, jako slepá k houslím, dostala ke gasketování brámu! Měřím totiž 1,5m a tedy nedosáhnu na šlapnice na žádném z ráhen! Jen na tom nejvyšším se udržím tak, že ho celé obejmu – je totiž nejtenčí. A tak jsem musela gasketovat brám! Ale zvládla jsem to, i když je to přeci jen trochu náročné. A NIKDO MĚ NEVYFOTIL! Motorovali jsme krásným pondělním ránem a těšili se na potápění k vraku, ke kterému ale nedošlo, protože byly velké vlny.

Vzhledem k bezvětří vládla na palubě pohodová zábava. Opalování, čtení… a … a tetování. Prostě jako správní piráti, ne?

Malý Ondra odněkud vytáhl lihové fixy a jakmile se zjistilo, že maluju, všichni chtěli tetování – viz foto.
Na vrak se kvůli velkým vlnám neplavalo, tak jsme na pláži stavěli hrady, mořské panny a šnorchlovali. Teď to vypadá na bouřku, tak uvidíme. Mějte se, zase napíšu!

Moc zdravím čtenáře Krásy jachtingu!

Tetris, t.č. kadet La Grace

Tetovaní piráti.
Tetovaní piráti.

trasa_lagrace