La Grace: Aktuální zprávy od redaktorky Krásy jachtingu #3

Na palubě La Grace je reportérka Krásy jachtingu, Tetriska (mnozí jistě znáte ) a zasílá pravidelné zprávy. Třetí report je zde. -red-

Včera nás Pepa vysadil v přírodní rezervaci Des Tre Padule de Suartone. Nádherná krajina, malebné laguny a zátoky, čistá a překvapivě studená voda. Lezeni na kameny ovšem bylo zakázáno, což jsme nevěděli, a tak jsme dostali pěkně vynadáno od paní hlídačky.

Při návratu jsme podplavávali loď, jak jsem si slíbila, z čehož snad bude pěkné video. Uvidíte ho ale asi až po našem návratu, stejně jako fotky, protože datové spojení není v téhle oblasti nic moc. Aspoň to naše.

Následovala tříhodinová plavba do městečka Madallena. Cestou nás potkal 30uzlový vítr a dvoumetrové vlny, takže to s námi dost házelo a kasání plachet bylo trošičku stresující a více dobrodružné. Po bravurním přistání u mola v Madalleně následovala malá oslava narozenin Jonáše, kterému bylo dnes devět. Monča mu upekla vynikající perník s čokoládou a šlehačkou.

Na zítra se chystají další velké oslavy! Svatba!  Kadetka Katka a bocman Boris se berou. V sobotu se viděli poprvé! Tomu se tedy říká rychlost. Mometnálně si vybírají prstýnky a kapitán Pepa zvažuje, jestli ty papíry neodešle na matriku opravdu. 🙂 A ještě jedna velká oslava se chystá, ale ta je zatím tajná. Rozhodně na závěr plavby je loď plná šampaňského a vína. 🙂

Všechny nás mrzí že už to bude končit…

Tetris, t.č. kadet LaGrace

Jonášova oslava.
Jonášova oslava.