La Grace: Blíží se bouře


NOVÉ
Zprávy od kapitána Pepy Dvorského 6.11.2012, čas 22:00

Situace není jednoduchá. Máme další dvě razítka a slíbené povolení, na kterém zítra přibude už snad poslední razítko od člověka, kterému jsme ale dnes v Malaze vše vysvětlili a on souhlasí. Úřady tady ale zavírají ve 2hod, a tak není snadné cokoliv zařídit, když se musí cestovat 70km. Ještě jedno povolení musí získat záchranný tým, ale to už je prý jen formálně, protože oni na to licenci mají.

Záchrannou akci je možné objednat hned a na mnoha místech, ale kdo ji zaplatí? Kdo sežene pro začátek 90tis.EUR, přičemž mnozí tvrdí, že pod 300.tis.EUR se nedostaneme. Veškeré papíry jsou ve Španělštině a jen díky ambasádě v nich hledáme neuvěřitelně klíčky. Pokud udělám chybu – budou ty peníze vymáhat po mě. Pojišťovna komunikuje, ale opravdu to není snadné ani pro ní ….. Musíme být trpěliví, jiná cesta teď není. Ale je to těžké.

Pro všechny jsme tu jen milionáři, co přivezli peníze. Dnes se kluci celé odpoledne snažili sehnat obyčejný rybářský člun, který by jim pomohl vyvézt  kotvu směrem proti předpokládaným východním vlnám. Nás člun kotvu neuveze. Nenašli nikoho, ani za peníze – o solidaritě už nemluvím. Všechny zajímá jen pojistka. Je to ohromná ostuda, na kterou si určitě vzpomenu, až budu někdy příště pomáhat zdarma zachraňovat nějakou loď.

Bouře už udeřila. Ohromné vlny se valí na pobřeží a i vítr už má solidní sílu. Naštěstí že směru přídě a tak se rozráží o naší nejsilnější část. Největší hrůza to má být nad ránem. Jestli loď vydrží fakt nevím, ale víc už udělat nemůžeme – riskovali bychom životy. Tady už té lodi nikdo neřekne jinak než FRAM.

Váš kapitán Pepa Dvorský